Ślubowanie klas pierwszych

6 października 2015r. uczniowe klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Kolegoium Szkół Prywatnych. Świadkami tego wyjątkowego momentu byli rodzice, koledzy ze starszych klas, nauczyciele i gość specjalny - Świętokrzyski Kurator Oświaty - Pani Małgorzata Muzoł.

slubowanie00020 slubowanie00035

Więcej…

Nagroda Skrzydła 2015 dla KSP za projekt Dwujęzycznej Szkoły

Na tegorocznej, dwudziestej jubileuszowej gali nagrody Skrzydła 2015, która odbyła się w piątek 25 września, Kolegium Szkół Prywatnych otrzymało nagrodę za Projekt Innowacyjny - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Dwujęzyczne Gimnazjum. Nagrodę z rąk przedstawicieli Kapituły otrzymał Dyrektor Piotr Hnidan.

sk 2015 03 sk 2015 01

sk 2015 05

Klub KSP zainaugurował nowy sezon filmowy w kinie Fenomen

slumdog.jpg

19 października 2015r. w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum zainaugurowali nowy sezon filmowy w kinie Fenomen.
W tym roku, w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, nasi gimnazjaliści wybrali cykl „Między kulturami”,
opowiadający o tym, jak bardzo różnorodny jest świat oraz jak ważne jest, by poznać i rozumieć nie tylko swoją, ale i inne kultury.

Jako pierwszy, uczniowie obejrzeli brytyjski film nagrodzony ośmioma Oscarami pt. „Slumdog. Milioner z ulicy",
który jest współczesnym odpowiednikiem znanych choćby z Tysiąca i jednej nocy opowieści pełnych ucieczek, niezwykłych zwrotów akcji, cudownych ocaleń i potyczek, w których bohater musi zmierzyć się nie ze złym Dżinem, ale z lokalnym gangsterem, a zły demon zostaje zastąpiony przez kusiciela – prowadzącego teleturniej Prema Kumara. Uczniowie mogli podziwiać tętniące życiem, bajecznie kolorowe Indie, a jednocześnie poczuć biedę i strach najuboższej części społeczeństwa. Film zakończył się „happy endem” i poczuciem, że miłość daje nam siłę do działania, a prawda zwycięża. A sam reżyser filmu - Danny Boyle powiedział: „Tak, to bajka. Ale bajka, która zasługuje na to, żeby się naprawdę zdarzyć”.

Zgadnij kto to?

We wtorek podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas II i III rysowali portrety wybranych nauczycieli. Następnie próbowali odgadnąć kto znajduje się na pracach narysowanych przez ich kolegów i koleżanki. Galeria prac znajduje się w klubie COOLTURA.

alt alt

Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły

7 października wzięliśmy udział w inauguracji akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". W formie zabawy poznaliśmy cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia, którą przekazali nam policjanci, strażacy, ratownicy i lekarz. Na zakończenie otrzymaliśmy zaproszenie na bajkę do kina, a fotograf wykonał każdej z klas pamiątkowe zdjęcia, które ukażą się 3.12.2015r w specjalnym dodatku "Echa Dnia".

alt alt

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

„Języki to nasza siła!” – to hasło tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków, który po raz kolejny jest obchodzony w naszej Szkole. 25 września 2015 uczniowie Gimnazjum Językowego i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum wysłuchali prezentacji na temat idei Europejskiego Dnia Języków, po czym w swoich zespołach klasowych zmagali się z pytaniami dotyczącymi ciekawostek językowych, również języka ojczystego. I o ile uczniowie nie mieli problemów z rozpoznaniem palindromów (Może jutro ta dama da tortu jeżom), to znaczenie słowa „birbant” i „zachachmęcić” nie jest takie oczywiste.
Zwyciężyła klasa IIIG – gratulujemy wiedzy!
Następnie wszystkie klasy udały się na warsztaty językowe, a w ramach zachęcania uczniów do nauki różnych języków klasa pierwsza poznała podstawy języka włoskiego, klasa IIIG języka migowego, a klasy drugie spotkały się z absolwentem KSP, panem Rafałem Niechciałkowskim, który poprowadził warsztat języka japońskiego.
Mamy nadzieję, że uczniowie KSP przekonali się po raz kolejny jak ważna jest nauka języków obcych i poczuli się silni językowo!

alt alt

Więcej…

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej

W dniu 25 września po raz kolejny w SP obchodzony był Europejski Dzień Języków. Oficjalnie święto przypada 26 września a jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać do nauki języków obcych. W naszej szkole dzieci uczą się czterech języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i dlatego w szczególny sposób akcentujemy ten dzień.
Z tej okazji zostały zorganizowane konkursy i atrakcje dla klas 0 – VI. Obchody rozpoczęliśmy od piosenki angielsko francuskiej w wykonaniu Natalii Stelmach i Julii Ramskiej wraz z kl. VI – „Love life”. Najmłodsi uczyli się wyliczanek w języku angielskim oraz uczestniczyli w konkursie na wykonanie prac plastycznych: „Bohaterowie bajek obcojęzycznych”. Uczniowie klas II i III zaprezentowali przygotowane „łamańce językowe” po angielsku a klasy V i VI stoczyły bitwę o tytuł „mistrza idiomów w j. angielskim” – mistrzami zostali piątoklasiści.

alt alt

Wycieczka klas 0-3 SP KSP do Kurozwęk

22 września klasy 0-III wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę do Kurozwęk. Dobre humory i znakomita pogoda dopisały! Byliśmy oprowadzani po kurozwęckim Pałacu. Poznaliśmy legendę o Popielu, którego zjadły myszy oraz zwiedziliśmy tajemnicze lochy. Gościliśmy w krainie bizonów, położonej tuż za Pałacem. Z wypiekami na twarzach staraliśmy się odnaleźć drogę w labiryncie bukowym. Na zakończenie, przy ognisku zjedliśmy pyszne kiełbaski.

alt alt

Więcej…

Strona 64 z 82