Stypendium Prezesa Rady Ministrów - po raz drugi otrzymał je Stefan Mader

W dniu 9 grudnia 2014r w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Prezesa Rady Ministrów tegorocznym stypendystom. Wśród nagrodzonych był nasz uczeń z klasy III LO KSP

st2_copy.jpg  st1.jpg

 

Członkowie Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja z wizytą w kinie
 
11 grudnia 2014 w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego obejrzeli w kinie Fenomen holenderski film pt. „Bluebird”. Uczniowie wiedzieli, że tematyką poruszaną na spotkaniu będzie przemoc rówieśnicza, ale okazało się, że „Bluebird” to przede wszystkim film o pasji, potrzebie miłości, samotności  i odwadze – odwadze bycia sobą.
W tematykę filmu wprowadził uczniów ponownie pan Łukasz Kołomański, który starał się podpowiedzieć młodzieży jak „rozwinąć połamane skrzydła i znów nauczyć się latać” (cytat z piosenki „Blackbird” zespołu the Beatles).
 

 

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym
Dziś na zajęciach przyrodniczych klasy drugie gościły ratownika medycznego, który omawiał zachowanie oraz pierwszą pomoc w nagłych wypadkach. Z niewielką pomocą ratownika dzieci odgrywały scenki udzielania pierwszej pomocy.
 
rat11.jpg  rat2.jpg
 
 

Świąteczna Zbiórka Żywności

Kielecki Bank Żywności przeprowadził w dniach 28-30 listopada 2014r. Świąteczną Zbiórkę Żywności. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej szlachetnej inicjatywie. Szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się klasie IIIg. Dziękujemy!

wolont_3g_copy.jpg

 

Andrzejki...

27 listopada 2014r w klubie Cooltura odbył się wieczór andrzejkowy dla klas Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Językowego. Zgodnie z tradycją były wróżby, tańce i małe co nieco...
 
gj1_copy_copy_copy_copy.jpg  gj2_copy_copy_copy.jpg

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa klas 4-6 SP
W dniu 27.11.2014r w klubie Cooltura uczniowie klas 4-6 zorganizowali andrzejkową dyskotekę - oto fotorelacja z tego wydarzenia...
 
sp_1_copy.jpg  sp2_copy_copy.jpg

 

Andrzejkowe Czary – Mary

Każdy z nas jest ciekawy co go czeka w przyszłości, czy spełnią się jego marzenia, czy będzie szczęśliwy. W czwartek, 27 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie klas 0- II SP. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, wróżyły sobie imię przyszłego męża lub żony, kręciły butelką na kole – szukając odpowiedzi na pytanie Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Jaki zawód będę wykonywać? Nie zabrakło ustawiania butów i tradycyjnego interpretowania cieni z wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.
 
01_copy_copy.jpg  02_copy_copy.jpg

 

Spotkanie Klubu Miłośników Gier Planszowych

W czwartek odbyło się inauguracyjne spotkanie miłośników gier planszowych, atmosfera była gorąca, wybór gier zadowolił i młodszych i starszych. Dziękujemy klubowi 3 Kości za współpracę. Regularne spotkania planujemy na poniedziałki. Grać będziemy co 2 tygodnie.
 
g1.jpg  g2.jpg
 
 
Więcej…

Strona 70 z 77