Dzień czwarty – The whole world in just one day!

Eden Project – fantastyczny pomysł na zamienienie zdewastowanych przez przemysł terenów w atrakcję edukacyjno-turystyczną. Zgodnie z programem naszej wycieczki mieliśmy tam spędzić prawie cały dzień – i było warto!!! W olbrzymiej jamie pozostałej po kopalni glinki, z której powstaje porcelana, znajdują się dwa „bąble” - szklarnie. W pierwszej kolejności udaliśmy się do terenów tropikalnych. Roślinność lasów równikowych w całej okazałości odsłoniła swoją majestatyczną urodę. Wielką atrakcją były wkomponowane w scenerię wodospady, mosty linowe i elementy małej architektury. Nie trzeba dodawać, że temperatura też przypominała o klimacie tego miejsca. Klimat tropikalny to również Azja – znaleźliśmy chatkę z bambusa i fragment pola ryżowego (nogi w wodzie, głowa w chmurach). Mordercza wyprawa przez 3 kontynenty możliwa była tylko dzięki dobremu uzupełnianiu organizmu w minerały i witaminy – BAOBAB SMOOTIES – to był strzał w dziesiątkę! Po krótkiej przerwie na zakupy w sklepiku z produktami ekologicznymi wyruszyliśmy na wyprawę do krajów śródziemnomorskich. Białe ściany, czerwone dachy i olbrzymie gliniane donice! Tego nie można z niczym pomylić! A do tego zapach świeżo wyciśniętej oliwy z oliwek, czosnku, rozmarynu i wielu, wielu innych... Sielski klimat wakacyjny zakłóciły obowiązki – pierwsze dzisiejszego dnia zadania językowe. Na szczęście znaleźliśmy świetne miejsce do odpoczynku. Czas w „Edenie” szybko minął, a potem zrobiło się strasznie... Odkryliśmy zbrodnię, która miała miejsce w centrum St. Austell (malutkie urokliwe miasteczko nadmorskie). Cała grupa przez 2 godziny prowadziła dochodzenie, zbierając dowody, kojarząc poszlaki i przesłuchując mieszkańców historycznego centrum. Zadanie nie było proste, należało odnaleźć mordercę i narzędzie zbrodni... (okazało się, że nie każdy może być Sherlockiem Holmesem). Pogoda sprzyjała, niestety dzień się powoli kończy, wracamy do Exeter na noc.

UK401UK402

Więcej…

Obóz językowy- trzeci dzień – śladami ojców pielgrzymów.

Rankiem skierowaliśmy się do Plymouth – największego miasta w Devon i Cornwalii. Pierwszą atrakcją było akwarium, w którym zachwyciły nas morskie stworzenia. Niestety trzeba było również sprostać ćwiczeniom językowym ;-). Zwiedzanie Plymouth rozpoczęliśmy od zatoki, z której wyruszyli pierwsi osadnicy amerykańscy. Przez chwilę patrzyliśmy na morze (wyjątkowo spokojne tego dnia) i próbowaliśmy odkryć jakie to uczucie wyruszyć w kompletnie nieznane... Kilka kroków dalej naszym oczom ukazał się pomnik sir Francisa Drake'a. Jego postać związana jest z zupełnie innym rozdziałem historii królestwa. W okolicach latarni morskiej zorganizowaliśmy lunch w angielskim stylu – na trawniku. W trakcie spaceru przez stare wąskie uliczki podziwialiśmy malutkie urokliwe domki. Po tej sporej dawce historii udaliśmy się do centrum miasta. Ma ono zupełnie inny charakter – jest „współczesne”. Był czas na drobne zakupy i zadania wymagające kontaktu z mieszkańcami. I co ważne – pogoda dalej nam sprzyja – nie zmokliśmy!

UK206UK208

Więcej…

Obóz językowy w Wielkiej Brytanii

Tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd językowy. W tym roku wraz z gimnazjalistami i licealistami pojechaliśmy do Wielkiej Brytanii.
Nasza podróż rozpoczęła się w niedzielę 23 kwietnia z samego rana kiedy to w wyśmienitych nastrojach ruszyliśmy w podróż autokarem . Po
drodze mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy europejskich państw. Nad rankiem udało nam się załadować autokar do pociągu, który przewiózł nas pod kanałem La Manche. Po drugiej stronie musieliśmy cofnąć zegarki o godzinę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Londyn- Houses of Parliament, Big Ben, Westminister Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Whitehall- ulicę z rządowymi budynkami, St. Jame’s Park- królewski park prowadzący do Pałacu Buckingham oraz House of Guards- miejsce zmiany warty Królewskiej Straży. Odwiedziliśmy także National Gallery. Pogoda podobno była typowo angielska (słoneczko przeplatało się z delikatnym deszczykiem,choć temperatura była nieco niższa niż zazwyczaj). Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do naszego miejsca zakwaterowania na zasłużony odpoczynek. Exeter znajduje się trzy i pół godziny drogi od Londynu, a podróż urozmaiciły kamienie legendarnego Stonehenge w hrabstwie Wiltshire. Drugi dzień wyjazdu czyli wtorek minął błyskawicznie na warsztatach językowych, zwiedzaniu okolicznej szkoły i zapoznawaniu się z tutejszymi zwyczajami. Największe emocje wywołała procedura wyboru „opiekuna”. Każdy z naszych uczniów został zapoznany ze swoim kolegą/koleżanką z Anglii. Dzięki temu mieliśmy okazję uczestniczyć w „zwykłych” lekcjach, które były w planie.

UK005UK107

Więcej…

Egzamin gimnazjalny- język obcy

Stało się! Egzamin gimnazjalny za nami. Ostatni dzień minął spokojnie i najmniej stresująco.

Dziś nasi gimnazjaliści zmierzyli się z językiem angielskim na dwóch poziomach- podstawowymi oraz rozszerzonym.

010203

Egzamin gimnazjalny- część przyrodniczo- matematyczna

Czas na drugi dzień egzaminu gimnazjalnego. Dziś gimnazjaliści zmagają się z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką.

Chociaż poziom stresu jest niewiele mniejszy niż wczoraj, to jednak nikt nie traci dobrego humoru!

1. 3g12. 3g2

Egzamin gimnazjalny- część humanistyczna

Za nami pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego! Dziś pisaliśmy historię i WOS oraz język polski.

Pomimo ogromnego stresu świetny humor dopisywał każdemu.

3g13g2

Uroczyste podsumowanie konkursów - 5 medali dla uczniów KSP


W środę 12 kwietnia  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Wśród laureatów byli uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych (zdobyliśmy 5 medali):
Aleksandra Bochnacka - laureatka konkursów z j. polskiego oraz j. niemieckiego
Adam Biernat - laureat konkursu z j. niemieckiego
Marianna Wrzosek - laureatka konkursu z j. angielskiego
Jakub Tomaszewski - laureat konkursu z chemii

Laureaci zostali nagrodzeni medalami i dyplomami, natomiast nauczyciele podziękowaniami.

 5 medali 

Więcej…

TALENT SHOW 2017

Już po raz trzeci uczniowie KSP mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i umiejętności w trakcie tegorocznego DNIA TALENTÓW. Miłośnicy kabaretu, tańca, muzyki i sztuki filmowej mieli okazję podziwiać swoich kolegów i koleżanki na szkolnej scenie. Wyrazy uznania ze strony młodzieży i nauczycieli to najlepsza motywacja dla tych, którzy z takim zaangażowaniem realizują swoje pasje.

 2017 04 11 tsz 00 2017 04 11 tsz 01

Więcej…

Strona 9 z 55