Praca sekretariatu

Praca szkoły w czasie długiego weekendu

Dyżur sekretariatu ul. Karczówkowska 27 dnia 16 czerwca 2017 r. w godz. 8.00 - 16.00.
W tym dniu sekretariat na ul. Jagiellońskiej 109A jest nieczynny.

Alek- nasz zdolny uczeń

Aleksander Borzych to uczeń klasy drugiej gimnazjum, który naukę potrafi łączyć z uprawianiem sportu. Liczne osiągnięcia na turniejach krajowych i międzynarodowych potwierdzają, że wytrwałość i prawdziwe zaangażowanie to najlepsza droga do sukcesu. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!

Alek 1Alek 2

Bal gimnazjalny 2o17

W piątek, 9 czerwca swój bal gimnazjalny 2017 zorganizowali uczniowie klas trzecich Gimnazjum Językowego. Wszyscy doskonale się bawili w rytmach muzyki serwowanej przez DJ. Było pięknie, wesoło i wzruszająco.

a1 copy

Więcej…

Wizyta najmłodszych w Zoo

Dnia 7 czerwca klasy 2a, 2b oraz 1p wybrały się na całodniową wycieczkę do Krakowa. Najpierw dzieci wzięły udział w lekcji przyrodniczej w ZOO, następnie zwiedzały najważniejsze zabytki Krakowa podążając "Drogą Królewską". Uczniowie zobaczyli Barbakan oraz Bramę Floriańską, zwiedzili Rynek Główny wraz z Sukiennicami, wysłuchali hejnału, by na koniec udać się na Wawel oraz zejść w głąb Smoczej Jamy. Pogoda i humory dopisały!

12

Więcej…

English is the best

Klasa 2a na swoim kółku "English is the best" gościła w miniony poniedziałek dwóch uczniów gimnazjum- Filipa i Eryka. Chłopcy opowiadali o swoim życiu w USA i Wielkiej Brytanii, odpowiadali na pytania uczniów dotyczące amerykańskich i brytyjskich szkół oraz przeczytali młodszym kolegom fragmenty bajek w języku angielskim, prezentując swoje specyficzne akcenty.
Dziękujemy starszym kolegom za lekcję kulturową!

12

Więcej…

Festiwal Nauk Ścisłych- dzień matematyczno- fizyczny

2 czerwca 2017r. był ostatnim dniem Festiwalu Nauk Ścisłych obchodzonym w naszej szkole. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w praktycznych zajęciach z fizyki i matematyki. Zadaniem młodzieży było nabycie umiejętności posługiwania się precyzyjnym narzędziem wyznaczania poziomu. Uczniowie sami musieli wlać wodę destylowaną do poziomicy wodnej, następnie wyeliminować zgromadzone w wężu pęcherzyki powietrza metodą grawitacyjną. Zabawa była dostatnia, gdyż nie było to łatwe. Jeszcze raz króluje tu zasada: cierpliwość popłaca. Zadanie udało się wykonać. Kolejnym krokiem było sprawdzić poziomy przedmiotów zawieszonych na ścianach.Uczniowie wykazali się pomysłowością i wyszli ze wspólnie zbudowanym narzędziem na korytarz, gdzie dokonywali pomiarów poziomów drzwi, klamek, barierek na schodach. Ostatnim zadaniem było wyciagnięcie wniosków. Na podstawie pomiarów stwierdzili uczniowie jednogłośnie, iż narzędzie tak proste w swej istocie okazuje się nie banalne. poziomy wyznacza z zadziwiającą dokładnością, pod warunkiem zachowania odpowiednich norm pomiaru.Wszyscy bawili się znakomicie poznając prawa fizyki.

Po małej przerwie uczniowie musieli się skupić na warsztatach z matematyki. Obejrzeli prezentację na temat iluzji w matematyce (figur niemożliwych - takich, które można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, ale nie można ich skonstruować w rzeczywistości). Naszej młodzieży się udało stworzyć "niemożliwe kształty" ;-) Sprawne ręce, otwarty umysł i trochę umiejętności fotograficznych sprawiły, iż to co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia powstawało. Odpowiednia perspektywa, światło i zdolności fotograficzne pozwoliły stworzyć trójkąt Penrose'a, w którym każde sąsiednie boki są prostopadłe, basen, na którym wchodząc po drabinie z jednego brzegu przechodzi się na drugi brzeg(???) oraz ramkę, przez którą podobno nie da się przełożyć belki? Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania i świetnie się przy tym bawili.

1 copy2

Więcej…

Dzień Dziecka- zerówka

Najmłodsi uczniowie z grupy 0 b spędzili Dzień Dziecka korzystając ze zdrowego stylu życia. W tym celu przy słonecznej pogodzie udaliśmy się na świeżo wyciskane soki. Propozycje skomponowanych smaków były tak pyszne, że z chęcią poczęstowaliśmy się jeszcze dokładką. Tym bardziej , że potrzebowaliśmy dużo sił na resztę dnia. Kolejnym celem zdrowego stylu była wycieczka krajoznawcza. Po zjedzeniu na świeżym powietrzu, postanowiliśmy udać się w następny zdrowy punkt na naszej mapie. Był to plac zabaw ze ściankami wspinaczkowymi, trampoliną, oraz długim wspinaczkowym tunelem. Zgodnie wszyscy podsumowali, że był to ekstra dzień :)

0b 30b 4

Więcej…

Dzień Dziecka- klasy 6 i 1 gimnazjum

Po wczorajszym dniu pełnym wrażeń spędzonym w Warszawie w Muzeum Polin oraz na spektaklu w Teatrze Narodowym, dzieci z klasy 6 i I gimnazjum relaksowali się na warsztatach kulinarnych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Dyskusjom na temat zdrowego odżywiania nie było końca. Doszliśmy do wniosku, że warto korzystać z dobrodziejstw natury – jakimi są bogate w witaminy i walory smakowe owoce i na stałe wpisać je do codziennego menu. Uczniowie z zaangażowaniem komponowali owoce z rozmaitymi składnikami oraz odbył się konkurs na najbardziej oryginalny deser owocowy. Jury oceniało współpracę zespołów, smak oraz pomysłowość. Spotkanie zakończyliśmy piknikiem w promieniach czerwcowego słońca.

6 16 2

Więcej…

Strona 10 z 60