Kolejne miejsce na podium dla naszej uczennicy!

Z dumną informujemy, iż Marianna Wrzosek zdobyła tytuł Laureta Konkursu Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy!

Dzień Niemiec i Języka Niemieckiego

Dnia 29.03. w środę gimnazjaliści i licealiści uczący się języka niemieckiego uczestniczyli w warsztatach Instytutu Filologii Germańskiej UJK. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek kulinarnych, językowych, architektonicznych, brali udział w grach językowych dotyczących dialektów występujących na obszarze Niemiec, obejrzeli krótki film niemieckojęzyczny o stereotypach i uprzedzeniach Niemców i Polaków. Studenci filologii germańskiej podzielili się swoimi wspomnieniami z programu Erasmus, ostatnią część warsztatów stanowiła prelekcja gościa z UJ - dr Piotra Owsińskiego nt. "Wpływ łaciny na język niemiecki i angielski". Na koniec wszyscy uczniowie dostali quizy podsumowujące zajęcia, wyróżniono Polę Jaros, Mikołaja Pyczka i Kacpra Kwiatkowskiego.

29.03 01829.03 026

Więcej…

Wiosenna lekcja j. niemieckiego

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego uczniowie SP poznawali nazwy symboli wiosny, malowali kolorowanki według oznaczeń niemieckojęzycznych, drugoklasiści mieli trudniejsze wersje kolorowanek zawierające działania matematyczne, których uczyli się w j. niemieckim. Grupa pierwszoklasistów ułożyła z kolorowych liter wyraz Frühling oznaczający wiosnę. Wspólnie powtórzyliśmy nazwy liczb, zwierząt i kolorów.

20170323 12472920170323 125341

Więcej…

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Jak co roku od ponad półwiecza 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Jest to święto, które zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów.
Co roku tego dnia różne instytucje organizują dla widzów liczne przedstawienia i imprezy. Najważniejsze jest jednak orędzie wygłaszane przez wybitną osobistość świata teatru. Pierwsze przedstawił Jean Cocteau (francuski poeta, dramaturg, reżyser filmowy, scenarzysta, malarz, a także choreograf sceniczny i menedżer bokserski!).
W 2017 roku autorką orędzia jest Isabelle Huppert (aktorka uhonorowana wieloma nagrodami na międzynarodowych festiwalach), która mówi między innymi o sile teatru. Podkreśla, że w teatrze jesteśmy obywatelami świata, możemy przekraczać nie tylko granice państw i kontynentów, ale także kultur. To dzięki teatrowi ciągle i na nowo czerpiemy z literackiej przeszłości.
W KSP również postanowiliśmy uczcić ten wspaniały dzień, bawiąc się w TEATR!

teatr 05teatr naszeprace

Więcej…

Laureatka XIV Konkursu Języka Polskiego

Aleksandra Bochnacka została laureatką XIV Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym
2016/2017.

To już drugi tytuł laureata Oli w tym roku! Gratulujemy!

Giełda Szkół i Uczelni 2017

Kolegium Szkół Prywatnych wzięło udział w Giełdzie Szkół i Uczeni 2017. Impreza odbywa się w dniach 22 - 23 marca w Targach Kielce. W środę 22marca szkołę reprezentowały uczennice klasy II: Karolina Wałdoń, Dobrochna Grabiec, Anna Kłos, Maja Gil. W czwartek reprezentacja szkoły składała się z uczniów klasy IIIG2: Dominiki, Weroniki, Maksymiliana oraz Dominika.

targi011

Więcej…

Wypatrywanie wiosny na Kadzielni przez klasy 4-6

Poszukiwanie wiosny przez uczniów klas 4-6 w tym roku odbyło się w charakterystycznym dla krajobrazu Kielc miejscu – na Kadzielni. Stojąc na centralnym wzgórzu dawnego kamieniołomu mogli podziwiać wspaniałą panoramę miasta, a także Skałką Geologów, która stanowi ścisły rezerwat przyrody nieożywionej. Na tym wzgórzu, zbudowanym głównie z górnodewońskiego wapienia skalistego, wypatrywali skamieniałości fauny morskiej.

poszukiwanie wiosny 4 6

Pierwszy dzień wiosny w szkole podstawowej

Święto Wiosny w naszej szkole, jak co roku, przebiegło w atmosferze dobrej i wesołej zabawy. Pierwszą atrakcją tego dnia był pokaz „Talent KSP”, w którym wzięło udział aż 14 zespołów. Wykonawców oceniało jury. Wszyscy artyści zaprezentowali się wspaniale. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale w końcu dokonało trafnego wyboru. Zwycięzców uhonorowano nagrodami.

Kolejną część dnia spędziliśmy bardzo bezpiecznie. Do naszej szkoły zostali zaproszen goście z Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Przedstawiciele służb przyjechali aby przekazać nam swoją wiedzę na temat bezpiecznego życia, unikania zagrożeń i pouczyć nas jak powinniśmy się zachować, w razie gdyby przytrafiło nam się jakieś zagrożenie życia lub zdrowia.

talent01talent03

Więcej…

Strona 10 z 55