Członkowie klubu KSP z wizytą w kinie Fenomen na filmie pt. "Podkręć jak Beckham"

10 lutego 2015 w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego obejrzeli w kinie Fenomen film pt. „Podkręć jak Beckham”. To ciepła i barwna komedia osadzona w wielokulturowym Londynie przedstawiająca historię nastoletniej Hinduski, Jesminder (zwanej z angielska Jess), która potajemnie marzy o karierze piłkarskiej, uwielbia Davida Beckhama i, jak się okazuje, ma talent do gry w piłkę. Ale to film równocześnie podejmujący niełatwe i ważkie tematy i skłania do refleksji na temat różnic kulturowych, stereotypów i ich wpływu na nasze postrzeganie rzeczywistości, kwestii tolerancji dla odmienności (kulturowej i płciowej), a wreszcie także ceny, jaką przychodzi płacić za realizację własnych pragnień.
W tematykę filmu wprowadziła uczniów pani Barbara Biskup, która na co dzień zajmuje się prawami człowieka i przeciwdziałaniu dyskryminacji. Uczniowie chętnie odpowiadali na jej pytania, dzielili się wiedzą i spostrzeżeniami na temat stereotypów kulturowych, narodowych i płciowych.

kino_wdk_-_luty_copy.jpg