Wiedeń i Bratysława bez tajemnic!

W dniach 27-29 maja klasa III Gimnazjum Językowego KSP pod opieką polonisty i historyka udała się do stolic Austrii oraz Słowacji. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie siedziby władz Słowacji, uczniowie mogli także podziwiać Zamek Bratysławski oraz malowniczą starówkę ze słynnym pomnikiem Ćumila. Drugiego dnia wyprawy, uczniowie klasy III GJ zwiedzili Wiedeń, w tym m.in. Operę, miejską rezydencję Habsburgów czyli Pałac Hofburg, siedzibę Prezydenta Austrii oraz przepiękną starówkę z Kościołem Świętego Szczepana. Trzeciego dnia wycieczki swoje tajemnice odkrył przed uczniami Schonbrunn, czyli letnia rezydencja Habsburgów, gdzie można było podziwiać zarówno przepiękne wnętrza pałacu, jak również ogrody wraz z Gloriettą. Do Kielc wszyscy wrócili pełni nowych wrażeń oraz wielu pomysłów na kolejne, równie udane wyprawy.

alt  alt

alt  alt