Członkowie Klubu Kultura Sztuka Pasja w kinie Fenomen na projekcji filmu "Persepolis"

alt

10 listopada 2015 w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego
i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum obejrzeli w kinie Fenomen film pt. „Persepolis”. Według krytyków
to film dla każdego - dla miłośników komiksu, animacji i dobrego kina. Dla dzisiejszych trzydziestokilkulatków, którzy będą mogli przypomnieć sobie czas swojego dojrzewania w Polsce przełomu lat 70. i 80. Dla osób pragnących poznać prawdę o Iranie i Irańczykach. Dla kobiet poszukujących swojego miejsca na ziemi. To lekcja kobiecości, tolerancji i … rocka.

Nasi uczniowie oczami inteligentnego dziecka mogli obserwować jak Iran, w którym panowała wolność, a ludzie żyli szczęśliwie, powoli zmienia się w zamkniętą klatkę, gdzie za noszenie adidasów i przypinki z Michaelem Jacksonem można zostać zatrzymanym na ulicy. Obejrzeli film o dojrzewaniu w sytuacji terroru, zniewolenia, zakazów, nakazów, na tle oszalałej historii i w przeddzień Święta Niepodległości mogli uświadomić sobie jak dużo mamy szczęścia, że żyjemy w wolnym, niezależnym i demokratycznym kraju.
W tematykę filmu wprowadziła uczniów pani Barbara Biskup, która na co dzień zajmuje się prawami człowieka
i przeciwdziałaniu dyskryminacji. Uczniowie chętnie odpowiadali na jej pytania i dzielili się spostrzeżeniami
oraz przemyśleniami na temat filmu.