Gra językowa

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego przed świętami uczniowie klas pierwszych SP wcielili się w rolę elfów w grze językowej - ich zadaniem było przyporządkowanie kart obrazkowych zawierających niemieckie nazwy zabawek do ich kolorów. Pierwszoklasiści musieli zdążyć wykonać to zadanie przed przybyciem Mikołaja do fabryki zabawek, inaczej dzieci nie dostałyby prezentów pod choinkę. Uczniowie zmobilizowani tym zagrożeniem bardzo szybko poradzili sobie z ćwiczeniem językowym i zdołali uratować święta. Gra miała na celu utrwalenie nazw zabawek i kolorów w języku niemieckim. Dzieci powtórzyły również liczebniki - wykonały świąteczne gwiazdki łącząc poznane cyfry oraz pokolorowały choinkę według legendy oznaczonej cyframi. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali słodycze za nieprzeciętną aktywność i zaangażowanie.