Dzień Europy

9 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Kolegium Szkół Prywatnych uroczyście obchodzili Dzień Europy. Obchody rozpoczęły się częścią oficjalną – prezentacją uczniów klasy piątej po której wszyscy zebrani odśpiewali Odę do radości – hymn Unii Europejskiej. Następnie, uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w warsztatach: Wędrówka po krajach europejskich – przygotowanych przez uczniów klas III- VI. Oprócz poznania ciekawostek związanych z krajami europejskim, uczestnicy mieli okazję degustacji tradycyjnych potraw włoskich, niemieckich, greckich, hiszpańskich i innych. Po zakończeniu warsztatów odbył się pokaz mody tradycyjnych strojów z różnych krajów Europy. Można było podziwiać piękne suknie do hiszpańskiego flamenco, szkockie kilty, francuskie eleganckie spódnice i spodenki, włoskich gentlemanów, bawarskie stroje ludowe i wiele innych. Wszyscy znakomicie się bawili w rytm tradycyjnej muzyki z poszczególnych krajów.

de1 de2 Â

de3   de4