Zachwyceni Budapesztem

W środę, 19 października, nasi uczniowie wyjechali na trzydniową integracyjną wycieczkę do stolicy Węgier. Po wczesnej pobudce, w środę rano, ruszyliśmy w kierunku Budapesztu. Po drodze zwiedziliśmy położone nad Dunajem miasto Szentendre, gdzie zwiedziliśmy muzeum marcepanu. Uczniowie byli pod wrażeniem ważących kilkaset kilogramów rzeźb wykonanych ze słodkiego surowca. Po wieczornym spacerze malowniczymi uliczkami Szentendre wyruszyliśmy do Budapesztu. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy stolicę Węgier, rozpoczynając do budynku Parlamentu, a skończywszy na reprezentacyjnym deptaku ulicy Vaci. Wieczorem udaliśmy się na Wzgórze Gellerta gdzie podziwialiśmy nocną panoramę Budapesztu, która zrobiła na nas olbrzymie wrażenie. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy w Budapeszcie, była wyspa Św. Małgorzaty, położona nad Dunajem. Zwiedziliśmy tam ogrody botaniczne oraz ruiny klasztoru Dominikanek. Do Polski wróciliśmy pełni wrażeń, powtarzając wraz z przewodnikiem polsko-węgierskie przysłowie Lengyel, Magyarkét jó barát, Együtt harcol s issza borát”. Nasza wycieczka zbiegła się także w czasie z obchodami 60 rocznicy Powstania Węgierskiego.

34520161020 195652