Dzień Niemiec i Języka Niemieckiego

Dnia 29.03. w środę gimnazjaliści i licealiści uczący się języka niemieckiego uczestniczyli w warsztatach Instytutu Filologii Germańskiej UJK. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek kulinarnych, językowych, architektonicznych, brali udział w grach językowych dotyczących dialektów występujących na obszarze Niemiec, obejrzeli krótki film niemieckojęzyczny o stereotypach i uprzedzeniach Niemców i Polaków. Studenci filologii germańskiej podzielili się swoimi wspomnieniami z programu Erasmus, ostatnią część warsztatów stanowiła prelekcja gościa z UJ - dr Piotra Owsińskiego nt. "Wpływ łaciny na język niemiecki i angielski". Na koniec wszyscy uczniowie dostali quizy podsumowujące zajęcia, wyróżniono Polę Jaros, Mikołaja Pyczka i Kacpra Kwiatkowskiego.

29.03 01829.03 026

29.03 02229.03 028