Poznajmy historię Żydów

Dnia 31 czerwca uczniowie klasy 6, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum, Gimnazjum Językowego oraz Pierwszego Dwujęzycznego Liceum wybrali się do Warszawy.
Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z losami Żydów mieszkających na polskich ziemiach od 1000 lat, z dynamicznie zmieniającymi się relacjami międzykulturowymi. Muzeum, poza walorami edukacyjnymi, okazało się być także gratką dla miłośników architektury. Niezwykle ciekawy i wyjątkowy budynek, zainteresował wielu zwiedzających.
Uczniowie wybrali się również tego dnia do Teatru Narodowego na spektakl w reżyserii Piotra Cieplaka pt. „Królowa Śniegu”. Opowieść o Gerdzie, która wędruje przez cały świat, aby uratować ukochanego Kaja, wciągnęła wszystkich bez reszty. Baśniowość przekazu, scenografia przygotowana z rozmachem i wzbogacona elementami audiowizualnymi oraz ciekawie przedstawiona tematyka miłości i dorastania niezwykle poruszyły wszystkich widzów.
Do Kielc uczniowie wrócili już 1 czerwca, więc zmęczeni, ale zadowoleni rozpoczęli wspólnie Dzień Dziecka.