"Kielce w Ruchu" Święto Kielc 2017The Festival of Kielce 23rd - 25th June

zaproszenie
Tegoroczne Święto Kielc odbędzie się w dniach 23 - 25 czerwca.
Pierwszego dnia odbędzie się koncert hip-hopowy, w którym wystąpi między innymi znany polski raper KęKę. Jak co roku tego dnia zaplanowano także „Białą Noc” i galę wręczenia nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnienia i ochrony kultury za 2016 rok.
Przewidziano zajęcia fitness, lekcje tańca oraz inne atrakcje nawiązujące do aktywności sportowej i ruchowej. Na drugi dzień planowane są turnieje szachowe, przeciągania liny, żonglerki czy siłowania na rękę. „Święto Kielc” wejdzie też do Parku Miejskiego, gdzie po stawie będzie można popływać kajakami. Na placu Literatów odbędą się pokazy sportów walki na specjalnie wybudowanym ringu.
Natomiast ostatni dzień został zarezerwowany na tańce. Na Rynku zaprezentują się wszystkie szkoły tańca działające w Kielcach.
Nie zabraknie także koncertów, występów kabaretowych i festynów. Na Rynku w niedzielę wystąpi między innymi zespół T.Love, zespół Rover oraz Tadek. Lista artystów nie jest jeszcze zamknięta.

Oficjalna strona Święta Kielc oraz informator.
On the first day, there is going to be a concert of the popular rap band- Kękę.
White Night is going to take place, as every year, the ceremony during which awards for artistic performance will be given. There are going to be dance and fitness classes to promote healthy lifestyle.
On the second day, there are going to be different sports activities and competitions, for example: chess tournament, rope competition and others. On the Man of Letters Square there will be a show of martial arts on the special ring.
The last day of the Festival is all about dance; local dance schools will present their best shows. There will be cabaret shows, concerts of T Love, Rower and Tadek. The list of artists performing is still open.