Wycieczka klas IV i V do Kapkaz

Our school trip to Kapkazy

Wrzesień to najlepszy moment na integracje zespołów klasowych, dlatego też klasy IV a, IV e oraz klas V a i V e wyruszyli na wycieczkę integracyjną do miejscowości Kapkazy. Mieli okazję uczestniczyć w warsztatach „Szkoły Wrażliwości”. Na początku zajęć zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne wprowadzające w klimat świętokrzyskich bajek i legend oraz zabawnych historii z życia polskiej wsi. Kolejnymi atrakcjami było uczestniczenie w warsztatach, na których poznali technologię lepienia z gliny oraz robienie podpłomyków w gospodarstwie agroturystycznym. Młodzież spotkała się również z miejscową zielarką, zwaną wiedźmą, od której mogła nauczyć się zbierania ziół oraz przygotowywania z nich naparu. Kiedy kreatywne warsztaty „Szkoły Wrażliwości” dobiegły końca, uczniowie zasiedli do wspólnego biesiadowania i zjedli po kawałku pysznej kiełbasy. To był dzień pełen wrażeń oraz zdobywania nowych umiejętności dla naszych Podopiecznych.

September is the best time to get to know each other better and that’s why the students of Year 4 and 5 went to Kapkazy for their first school trip. They took part in activities in so called “The School of Sensitivity”. They watched a theatre performance based on local legends and fairy tales and participated in a pottery workshop, where they made fantastic clay animals. Then, they visited a local farmhouse and baked traditional flat breads and finally, they met a “witch” and learnt about the herbs and even collected some to prepare a pot of healthy herbal tea. It was a great fun for all of us!

123 copy345678