Dzień Liczby π – 14 marca

Pi - Day!

Ten wyjątkowy dla wszystkich naukowców dzień był w KSP pełen wrażeń i emocjonujących konkurencji.
Miłośnicy matematyki mogli wykazać się swoją wiedzą w teleturnieju „Pi – lionerzy”, w którym musieli odpowiedzieć na niezwykle trudne pytania związane z liczbą obchodzącą swoje święto.
Następnie odbyła się „Pi – mania”. Tu z kolei mogli popisać się poloniści, a ich zadaniem było ułożenie jak największej liczby wyrazów z głoską „pi”.
Uczniowie z artystyczną duszą pokazali swoje umiejętności biorąc udział w konkurencji „Logo Pi – Day”. Stworzyli wiele ciekawych plakatów promujących wiedzę o istnieniu i zastosowaniu liczby Pi.
Obchody zakończyły się utworzeniem najdłuższego w historii naszej szkoły rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz słodkim poczęstunkiem.

image 6483441A

B DEFC copy