Europejski Dzień Języków

26 września uczniowie Gimnazjum Językowego i Liceum Ogólnokształcącego KSP świętowali Europejski Dzień Języków.

Rano spotkaliśmy się w auli i na początek wysłuchaliśmy prezentacji przygotowanej przez uczennice drugiej klasy gimnazjum. Dowiedzieliśmy się skąd się wziął pomysł na Dzień Języków i jakie idee mu przyświecały. Było też wiele ciekawostek dotyczących języków europejskich.

Następnie, pięć zespołów klasowych przystąpiło do rozwiązywania quizu pt. „Bogactwo języków, bogactwem Europy”. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą i po niezwykle wyrównanej walce zwyciężyła klasa III gimnazjum. Miejsce II zajęła klasa I gimnazjum, a miejsce III – II klasa liceum.

Kolejnym punktem Dnia Języków były warsztaty językowe. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z języka włoskiego, hiszpańskiego, arabskiego oraz języka migowego. Bogatsi w nowe doświadczenia, kilka słówek w nowym języku i dobry nastrój wróciliśmy na lekcje.

lo1.jpg  lo3.jpg

alt  lo4.jpg