Prelekcja o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i narkotykami

Dziś, 12 lutego, klasy Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum oraz Gimnazjum Językowego wzięły udział w spotkaniu poświeconym dopalaczom i cyberprzemocy. Prelekcja prowadzona przez policjantkę w stopniu młodszego aspiranta, p. Anitę Biesagę miła na celu uświadomić młodzieży skalę zagrożeń związanych zarówno z narkotykami jak i nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Ważne były również wskazówki dotyczące reagowania w sytuacjach, z którymi młodzi ludzie mogą mieć styczność na co dzień.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 25 listopada 2015r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.

BVIKLJDF.png
  • Jędrzej Metryka, uczeń klasy II gimnazjum, zajął 11 miejsce w województwie świętokrzyskim i oprócz dyplomu jako nagrodę uzyskał możliwość udziału w konkursie Maks Matematyczny.
  • Mikołaj Marzec - dostał dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole wśród uczniów klas III gimnazjum.

alt alt

Więcej…

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND

W dniu 18 listopada 2015r. odbył sie Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund a nasi uczniowie, którzy wzięli w nim udział odnieśli sukces i zdobyli nagrody:
-Aleksandra Bochnacka za zajęcie 1 miejsca w województwie i kraju w kategorii klas drugich otrzymała bon do księgarni Gandalf o wartości 200 zł,

-Adam Biernat za zajęcie pierwszego 1 miejsca w województwie w kategorii klas pierwszych otrzymał pendrive’a,
-Julia Iwan uczennica klasy 3G dostała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole klas 3 gimnazjum.
Uczniowie klas drugich: Pola Jaros i Mikołaj Pyczek zostali nagrodzeni dyplomami z wynikiem bardzo dobrym.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania:
-Bartosz Tomaszewski z klasy 3G zajął 4 miejsce w województwie
-Mikołaj Giemza z klasy 2G zajął 5 miejsce w województwie
-Karolina Wałdoń z klasy 1G, Sara Zając z klasy 2G1, Radosław Michalewski z klasy 3 G zajęli ex aequo 7 miejsce w województwie a Wiktor Wawrzeńczyk z klasy 2G2 zajął 8 miejsce.
Weronika Stachura i Jakub Sadowski z klasy 2G2 oraz Mikołaj Marzec z klasy 3G zajęli ex aequo 10 miejsce w województwie, natomiast Mikołaj Wiatrowski z klasy 3G zajął 12 miejsce w województwie świętokrzyskim.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 STYCZNIA 2016r. - PIĄTKOWA NOC BIOLOGÓW
„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

Pod takim hasłem już po raz kolejny nasi gimnazjaliści uczestniczyli do późnych godzin wieczornych w „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na tę jedną noc każdy mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. Z bliska można było poznać tajemnicę naszych ptaków, przedziwny świat grzybów i porostów, dowiedzieć się jak rośliny reagują na temperaturę, co kryją morskie otchłanie, z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić?

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku uczniowie Gimnazjum brali udział w publicznej zbiórce pieniędzy WOŚP. W tym roku na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę 10 stycznia 28 wolontariuszy z KSP kwestowało w centrum Kielc.

Jasełka " Kolęda idzie przez las"

22 grudnia klasa "0" zaprezentowała się w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie wcielili się w role zwierzaków leśnych, towarzyszyły im anioły, diabeł oraz leśniczy. Postacie wyruszyły do stajenki na spotkanie z Maryją i Józefem. O oprawę muzyczną zadbały klasy Ia i Ib rozpoczynając i kończąc przedstawienie utworami świątecznymi w języku angielskim.

SAM_7194.JPGSAM_7209.JPG

Talent Show2

22 grudnia w auli budynku przy ul. Karczówkowskiej odbył się pokaz Talent Show 2 - to już druga edycja tego programu w naszej Szkole. W pokazie wzięli udział Maja Gil, Blanka Chmielewska, Dominika Jędrzejczyk, Natalia Kurkiewicz i Mateusz Trojnar. Premierowe skecze przedstawił Kabaret w składzie: Wiktor Wawrzeńczyk, Jakub Tomaszewski i Radek Wierzbicki. Na zakończenie wystąpił gość specjalny - zespół SOUND RUSH.

SAM_7280.JPGSAM_7282.JPG

Więcej…

Gra językowa

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego przed świętami uczniowie klas pierwszych SP wcielili się w rolę elfów w grze językowej - ich zadaniem było przyporządkowanie kart obrazkowych zawierających niemieckie nazwy zabawek do ich kolorów. Pierwszoklasiści musieli zdążyć wykonać to zadanie przed przybyciem Mikołaja do fabryki zabawek, inaczej dzieci nie dostałyby prezentów pod choinkę. Uczniowie zmobilizowani tym zagrożeniem bardzo szybko poradzili sobie z ćwiczeniem językowym i zdołali uratować święta. Gra miała na celu utrwalenie nazw zabawek i kolorów w języku niemieckim. Dzieci powtórzyły również liczebniki - wykonały świąteczne gwiazdki łącząc poznane cyfry oraz pokolorowały choinkę według legendy oznaczonej cyframi. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali słodycze za nieprzeciętną aktywność i zaangażowanie.

Wioska Świętego Mikołaja

21 grudnia klasy 1 - 3 SP wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Bałtowa. Pogoda i dobre humory dopisywały. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowieści Świętego. Każdy z nas otrzymał słodka niespodziankę. Zwiedziliśmy niesamowitą, bajkową wioskę Świętego Mikołaja i jego elfów, a na Jarmarku Pani Choinki zrobiliśmy niezwykłe zakupy. Braliśmy także udział w warsztatach malowania gipsowych figurek w kształcie aniołów. Na zakończenie skosztowaliśmy aromatycznej, zimowej herbaty. Zadowoleni, przepełnieni świąteczną atmosferą wróciliśmy do Kielc.

Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek"

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali spektakl, przygotowany w ramach zajęć Kółka teatralnego - Bajki pomagajki. Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek" nauczyła nas, że zawsze należy służyć pomocą innym, a wszelkie dobro, które dajemy wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Mikołajkowy turniej siatkarski

Duch sportu z białą brodą i workiem prezentów wspierał dziś zawodników turnieju piłki siatkowej. Rywalizacja była twarda, ale uczciwa... Po serii meczów okazało się, że najlepsza jest klasa IIg2 – gratulujemy wygranej.
Podsumowaniem turnieju były mecze towarzyskie – zwycięzców IIg2 vs. nauczyciele KSP, oraz Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP vs. KSP. Wyniki rozgrywek towarzyskich zostaną ustalone przy zielonym stoliku... ;-)
Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP: Elwira Stojek, Aleksandra Przywecka, Beata Wawrzeńczyk, Ewelina Wierzbicka, Paweł Rak, Marek Wroński, Marcin Borzych i Tomasz Gil.
Dziękujemy Rodzicom za udział w rozgrywkach!!!
Reprezentacja KSP: Barbara Żeleźnikow (WF), Paulina Lech-Borowiec(WF),Edyta Machulska (plastyka), Andrzej Żeleźnikow(WF), Bartosz Kułan(historia), Krzysztof Pitula (muzyka), Piotr Hnidan (dyrektor).

Wybieramy najsympatyczniejszą klasę pierwszą!

Dziś w Echu Dnia ukazał sią artykuł który jest zwieńczeniem edukacyjnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Tradycyjnie już, wraz z jego ukazaniem się rusza plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę.
Głosowanie zaczęło się w czwartek, 3 grudnia, a zakończy w poniedziałek, 28 grudnia, o godzinie 24. Można głosować na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, klików na portalu www.echodnia.eu oraz poprzez portal społecznościowy Facebook. Głos przez SMS = 10 punktów, przez Facebook = 2 punkty, klik na portalu echodnia.eu = 1 punkt.

altaltalt

Głosuj na klasę 1a
Głosuj na klasę 1b
Głosuj na klasę 1p

Mikołajkowe Zabawy

W dniu 3 grudnia w szkolnym Klubie COOLTURA uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej KSP gościli na „Mikołajkowych Zabawach” dzieci z przedszkola. Był minikoncert mikołajowych piosenek śpiewanych w różnych językach, konkurencje w zjadaniu ciastek zawieszonych na nitce i jedzeniu pierników, konkurs zagadek ukrytych w balonach i zabawy plastyczne – spacer z wykonaniem portretu Mikołaja. Uczniowie i ich goście bawili się świetnie, rozdano wiele słodkich nagród i upominków. Zapraszamy do fotorelacji z „Mikołajkowych Zabaw”.

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili sie wspólnie na dyskotece w szkolnym Klubie Cooltura. Oprawę muzyczną zapewnili absolwenci Gimnazjum Językowego - Michał Biały, Franek Gładysiński i Michał Skrok. Samorząd Uczniowski zorganizował kącik wróżb gdzie uczniowie losowali przepowiednie, lali wosk i mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na zdjęciach ;)

 alt alt

Więcej…

Strona 44 z 56