W Teatrze Studio Buffo na spektaklu „METRO”

Ostatnim etapem pobytu w Warszawie była wizyta w Teatrze Studio Buffo na spektaklu „METRO” - gdzieś między fikcją a rzeczywistością …opowiadającym historię zawieszoną gdzieś między fikcją a rzeczywistością, historię o ulicznych grajkach, śpiewakach i tancerzach, którzy wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem przedstawienia jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. „METRO” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

alt alt

Z wizytą u Kopernika

28 października uczniowie z klas 5 i 6 SP KSP wybrali się do Warszawy. W czasie wycieczki mieli okazję zobaczyć wspaniałą architekturę nowoczesnych wieżowców w centrum stolicy, która niezwykle się spodobała. Jednak głównym celem pobytu w mieście było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wszystkie interaktywne eksponaty wzbudzały ogromne emocje. Kręcąc dużym szklanym pojemnikiem z wodą uczniowie „wykopywali" w niej dół, uruchamiali domową elektrownię, robili największe bańki mydlane, biegając w kole uruchamiali duże młyńskie koło, a niektórym udało się przetrwać trzęsienie ziemi. Jednak najciekawszym punktem wycieczki okazała się wizyta w wyjątkowym planetarium, gdzie uczniowie dowiedzieli się, kiedy i jak najlepiej obserwować gwiazdy, w którym miejscu na niebie wypatrywać galaktyki Andromedy i obejrzeli film o powrocie na Księżyc. W drodze do domu zrobili jeszcze zdjęcia przy stadionie narodowym i po całodziennych emocjach wrócili do Kielc późnym wieczorem, myśląc o kolejnej naukowej wyprawie.

Dyskoteka halloweenowa 2015

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQtCP7xoAV1sKEMuoLx4ilnuvqRA8yKEKx-X42I5p75bE6_Tlw6 W czwartek 29 pazdziernika w klubie COOLTURA odbyła się dyskoteka halloweenowa. Gimnazjaliści świetnie się bawili, uczeń klasy IIIG - Radosław Michalewski został jednogłośnie okrzyknięty królem parkietu ;-) W konkurencji na najlepsze przebranie zwyciężył uczeń klasy IIG1 Jakub Tomaszewski i zdobył nagrodę główną: książkę pt.: „Halloween”, drugie miejsce zajął Dominik Biały z klasy IIG2, a trzecie miejsce –Dominika Jędrzejczyk z klasy IIG1. Cała trójka otrzymała kalendarze, słodycze i pająki (oczywiście sztuczne ;-)

alt alt

Więcej…

Ślubowanie klas pierwszych

6 października 2015r. uczniowe klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Kolegoium Szkół Prywatnych. Świadkami tego wyjątkowego momentu byli rodzice, koledzy ze starszych klas, nauczyciele i gość specjalny - Świętokrzyski Kurator Oświaty - Pani Małgorzata Muzoł.

slubowanie00020 slubowanie00035

Więcej…

Nagroda Skrzydła 2015 dla KSP za projekt Dwujęzycznej Szkoły

Na tegorocznej, dwudziestej jubileuszowej gali nagrody Skrzydła 2015, która odbyła się w piątek 25 września, Kolegium Szkół Prywatnych otrzymało nagrodę za Projekt Innowacyjny - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Dwujęzyczne Gimnazjum. Nagrodę z rąk przedstawicieli Kapituły otrzymał Dyrektor Piotr Hnidan.

sk 2015 03 sk 2015 01

sk 2015 05

Klub KSP zainaugurował nowy sezon filmowy w kinie Fenomen

slumdog.jpg

19 października 2015r. w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum zainaugurowali nowy sezon filmowy w kinie Fenomen.
W tym roku, w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, nasi gimnazjaliści wybrali cykl „Między kulturami”,
opowiadający o tym, jak bardzo różnorodny jest świat oraz jak ważne jest, by poznać i rozumieć nie tylko swoją, ale i inne kultury.

Jako pierwszy, uczniowie obejrzeli brytyjski film nagrodzony ośmioma Oscarami pt. „Slumdog. Milioner z ulicy",
który jest współczesnym odpowiednikiem znanych choćby z Tysiąca i jednej nocy opowieści pełnych ucieczek, niezwykłych zwrotów akcji, cudownych ocaleń i potyczek, w których bohater musi zmierzyć się nie ze złym Dżinem, ale z lokalnym gangsterem, a zły demon zostaje zastąpiony przez kusiciela – prowadzącego teleturniej Prema Kumara. Uczniowie mogli podziwiać tętniące życiem, bajecznie kolorowe Indie, a jednocześnie poczuć biedę i strach najuboższej części społeczeństwa. Film zakończył się „happy endem” i poczuciem, że miłość daje nam siłę do działania, a prawda zwycięża. A sam reżyser filmu - Danny Boyle powiedział: „Tak, to bajka. Ale bajka, która zasługuje na to, żeby się naprawdę zdarzyć”.

Zgadnij kto to?

We wtorek podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas II i III rysowali portrety wybranych nauczycieli. Następnie próbowali odgadnąć kto znajduje się na pracach narysowanych przez ich kolegów i koleżanki. Galeria prac znajduje się w klubie COOLTURA.

alt alt

Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły

7 października wzięliśmy udział w inauguracji akcji "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". W formie zabawy poznaliśmy cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia, którą przekazali nam policjanci, strażacy, ratownicy i lekarz. Na zakończenie otrzymaliśmy zaproszenie na bajkę do kina, a fotograf wykonał każdej z klas pamiątkowe zdjęcia, które ukażą się 3.12.2015r w specjalnym dodatku "Echa Dnia".

alt alt

Więcej…

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

„Języki to nasza siła!” – to hasło tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków, który po raz kolejny jest obchodzony w naszej Szkole. 25 września 2015 uczniowie Gimnazjum Językowego i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum wysłuchali prezentacji na temat idei Europejskiego Dnia Języków, po czym w swoich zespołach klasowych zmagali się z pytaniami dotyczącymi ciekawostek językowych, również języka ojczystego. I o ile uczniowie nie mieli problemów z rozpoznaniem palindromów (Może jutro ta dama da tortu jeżom), to znaczenie słowa „birbant” i „zachachmęcić” nie jest takie oczywiste.
Zwyciężyła klasa IIIG – gratulujemy wiedzy!
Następnie wszystkie klasy udały się na warsztaty językowe, a w ramach zachęcania uczniów do nauki różnych języków klasa pierwsza poznała podstawy języka włoskiego, klasa IIIG języka migowego, a klasy drugie spotkały się z absolwentem KSP, panem Rafałem Niechciałkowskim, który poprowadził warsztat języka japońskiego.
Mamy nadzieję, że uczniowie KSP przekonali się po raz kolejny jak ważna jest nauka języków obcych i poczuli się silni językowo!

alt alt

Więcej…

Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej

W dniu 25 września po raz kolejny w SP obchodzony był Europejski Dzień Języków. Oficjalnie święto przypada 26 września a jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać do nauki języków obcych. W naszej szkole dzieci uczą się czterech języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i dlatego w szczególny sposób akcentujemy ten dzień.
Z tej okazji zostały zorganizowane konkursy i atrakcje dla klas 0 – VI. Obchody rozpoczęliśmy od piosenki angielsko francuskiej w wykonaniu Natalii Stelmach i Julii Ramskiej wraz z kl. VI – „Love life”. Najmłodsi uczyli się wyliczanek w języku angielskim oraz uczestniczyli w konkursie na wykonanie prac plastycznych: „Bohaterowie bajek obcojęzycznych”. Uczniowie klas II i III zaprezentowali przygotowane „łamańce językowe” po angielsku a klasy V i VI stoczyły bitwę o tytuł „mistrza idiomów w j. angielskim” – mistrzami zostali piątoklasiści.

alt alt

Wycieczka klas 0-3 SP KSP do Kurozwęk

22 września klasy 0-III wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę do Kurozwęk. Dobre humory i znakomita pogoda dopisały! Byliśmy oprowadzani po kurozwęckim Pałacu. Poznaliśmy legendę o Popielu, którego zjadły myszy oraz zwiedziliśmy tajemnicze lochy. Gościliśmy w krainie bizonów, położonej tuż za Pałacem. Z wypiekami na twarzach staraliśmy się odnaleźć drogę w labiryncie bukowym. Na zakończenie, przy ognisku zjedliśmy pyszne kiełbaski.

alt alt

Więcej…

17 września 2015 - 1A na wycieczce

17.09.2015r., w czwartek, klasa 1A Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum wyjechała na integracyjną wycieczkę do parku rekreacyjnego "Na Tarasach" Dzień upłynął pod hasłem "sport, zabawa, rozrywka". Wszyscy świetnie się bawili a po wyczerpujących konkurencjach z przyjemnością zjedli kiełbaski z grilla.

alt alt

Więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego w Pierwszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej oraz w Szkole Podstawowej KSP

Dziś, w dniu 1 września 2015r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkich obecnych na uroczystości przywitał Dyrektor Szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Na inauguracji uczniowie klas 1a, 1b Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej oraz 1p Szkoły Podstawowej KSP złożyli  ślubowanie natomiast uczniowie oddziału 0 SP KSP składali obietnicę, iż będą się zawsze uśmiechać i pilnie uczyć po czym  wszyscy zostali przyjęci w poczet uczniów naszej Szkoły. 

 

alt  alt

Więcej…

INAUGURACJA  ROKU  SZKOLNEGO  2015/2016  W  PIERWSZYM  DWUJĘZYCZNYM GIMNAZJUM  I  GIMNAZJUM JĘZYKOWYM

W dniu 1 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie pierwszej klasy Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum zostali powitani przez Dyrektora Szkoły oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego  a następnie przystąpili do uroczystego ślubowania. Po tej ceremonii przyjęto ich w poczet uczniów naszej Szkoły.

   alt   alt

Więcej…

Strona 46 z 56