Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Dziś, 10 listopada 2015 r. w audytorium II w budynku Szkół Gimnazjalnych KSP, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. W pierwszej części zgromadzeni uczniowie wysłuchali krótkiego wystąpienia nauczyciela historii, po czym aula oddana została do dyspozycji zaproszonego gościa, lubelskiego muzyka Pana Adama Jarząbka, który zabrał zebranych w podróż po wybranych wydarzeniach historycznych, zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego. Uczniowie z wypiekami na twarzach słuchali utworów takich jak: „Mury”, „Nasza Klasa”, „Ostatnia mapa Polski”, „Ballada Wrześniowa” czy „Pan Kmicic”. Każda z pieśni poprzedzona był krótkim komentarzem. Po zakończeniu uroczystości uczniowie zadawali muzykowi pytania oraz prosili o zagranie wybranych utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.

alt alt

ÂÂÂ