Dania, Norwegia, Szwecja - wyjazd językowy

24.04.2016 r. uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych wyruszyli na tygodniową wycieczkę , której celem było zwiedzenie krajów skandynawskich i praktyczne doskonalenie umiejętności językowych. Pierwszym punktem programu była wizyta w Kopenhadze, a następnie przejazd do niezwykle malowniczego norweskiego regionu Valdres. Kilkudniowy pobyt w ojczyźnie wikingów wypełniły takie wydarzenie jak wizyta w Smestad U- Skole w Lillehammer, gdzie uczniowie nawiązali znajomości ze swymi norweskimi rówieśnikami, uczestniczyli w lekcjach, rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej i przedstawili nowym znajomym prezentację na temat Kielc i naszego regionu. Po wizycie w szkole można było podziwiać słynną miejscowość z perspektywy skoczni, na której odbywają się co roku zawody Pucharu Świata . Kolejny dzień również obfitował w niezwykłe doświadczenia: rejs wodami Sognefjorden, podziwianie z pokładu statku dumnych, ośnieżonych górskich szczytów, wodospadów spadających ze stromych zboczy, malowniczych małych miejscowości. To obrazy, które na zawsze pozostaną w pamięci. Przejażdżka kolejką Flamsbana nad wodami Aurlandsfiorden była kolejnym, wyjątkowym przeżyciem w tym dniu. Zwiedzanie Oslo i odwiedziny w Parku Vigelanda stanowiły okazją do realizowania zadań i ćwiczeń językowych. Przyjazd na niezwykle malowniczo położoną Wyspę Ulvon w Szwecji i nocleg tam, poprzedził zwiedzanie Goteborga, w którym młodzież odwiedziła Muzeum Miejskie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, port ze wspaniałym gmachem opery i zabytkową część miasta. Każdy dzień wycieczki dawał możliwość doskonalenia w praktyce nabytych umiejętności językowych, stanowiąc wyjątkową okazję do wypoczynku i nauki.

1 skandynawia3 skandynawia

2 skandynawia4 skandynawia