Najmłodsi w Warszawie

A trip to Warsaw

W dniach 29-30 maja uczniowie klas 3 i 4 wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęliśmy od obejrzenia w Teatrze Roma spektaklu "Mały Książę", pięknie opowiadającego o przyjaźni, miłości i życiu.
Następnie wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Drugiego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym mogliśmy zwiedzić ponad 450 obiektów. Poznaliśmy zaawansowane technologie, multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach z przed wielu lat. Pod okiem pilota – przewodnika udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Spacerując warszawską Starówką od Zamku Królewskiego, przez Rynek z pomnikiem Syrenki, Barbakan i pomnik Małego Powstańca, mogliśmy poznać historię naszej ojczyzny. Ostatnim punktem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie. Miło spędziliśmy tam czas korzystając z pięknej pogody i cudownych uroków ogrodu.
Podczas zwiedzania mieliśmy okazję spotkać, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Dudą.
W czasie spaceru zaskoczyła nas obecność Pana Filipa Chajzera, znanego dziennikarza, z którym zrobiliśmy sobie zdjęcia i dostaliśmy autografy. Dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia.

On May 29-30, students from grades 3 and 4 went on a trip to Warsaw. We started visiting our capital from watching a play entitled "The Little Prince" in the Roma Theatre, a beautiful story of friendship, love and life. Then we went to the XXX floor of the Palace of Culture and Science, from which we admired the panorama of Warsaw. On the second day of our trip we went to the Copernicus Science Center, where we could see over 450 objects. We learned about advanced technologies and multimedia, but also about simple solutions, often based on inventions from many years ago. Under the supervision of our tour guide, we went to visit the Old Town. We took a walk through the Old Town and saw the Royal Castle, the Market Square with the Mermaid statue, the Barbican and the Monument of the Little Insurrectionist. We could learn about the history of our homeland.
The last point of our trip was the Royal Łazienki Park in Warsaw. We spent some time there, taking advantage of the beautiful weather and wonderful gardens. During the trip we had the opportunity to meet, talk and take a souvenir photo with the First Lady, Agata Kornhauser-Duda.
We also met Filip Chajzer, a well-known journalist, who agreed to take photos with us and who signed autographs. The children came back happy and more experienced.