Fabryka Bombek

Christmas Ornament Factory

19.11.2019 uczniowie klas pierwszych oraz klasy 2a pojechali na wycieczkę do Staszowa. Tam zwiedzili fabrykę bombek. Obserwowali jak powstają ozdoby choinkowe krok po kroku. Jest to długi proces rozgrzewania szkła, formowania odlewu, srebrzenia, zastygania i malowania ozdób. Personel pokazał nam jak staranie i z dokładnością malują bombki w przeróżnych kształtach owoców czy przedmiotów. Największą uwagę zwróciły bombki samochody. Nastepnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach podczas których wykonali swoje bombki. Na okrągłych kulach powstały piękne wzory brokatowe. Na koniec odwiedziliśmy sklep z bombkami, w którym wszyscy czuli się jak w krainie świętego Mikołaja ☺️.

Christmas Ornament Factory 19.11.2019 first and second class students went on a trip to Staszów. They visited a baubles factory, where they observed how Christmas decorations are made step by step. It is a long process of warming up the glass, molding, silvering, setting and painting decorations. The staff showed us how they paint Christmas decorations in various shapes of fruits or objects. The biggest attention was paid to baubles in the shape of cars. Then the students participated in workshops during, which they made their baubles. Beautiful brocade patterns were created on round Christmas ornaments. Finally, we visited a bauble shop where everyone felt like in the land of Saint Nicholas ☺️.

IMG 20191119 092059IMG 20191119 101237

IMG 20191119 104451IMG 20191119 104509