Wspólne kolędowanie

Caroling

Magia świąt gościła w naszej szkole od samego rana. W ten świąteczny nastrój wprowadziły nas klasy 2 i 3. Przed Jasełkami i wigiliami klasowymi dzieci zaprosiły wszystkich zebranych na koncert kolęd, na którym można było usłyszeć kolędy jak „ Wśród nocnej ciszy” , „ Gdy śliczna Panna”. Dzięki wam czujemy, że naprawdę „coraz bliżej święta".

The magic of Christmas was with us at school from the beginning of the day. 2nd and 3rd-year classes took us into the whole magic of it. Before the Christmas play and Christmas Eves of each class, the children invited us for caroling, where we listened to Christmas songs, such as "Wśród nocnej ciszy" or "Gdy śliczna panna". Thanks to you we really feel the Christmas spirit!