Gazetka Szkolna KSP
Światowy Dzień Książki

The World Book Day

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. W związku z tym klasa 3a uczestniczyła w zajęciach rozwijających ich zamiłowania czytelnicze. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki, o których z pasją opowiadały. Wysłuchały również niezwykłego utworu norweskiego pisarza - Klausa Hagerupa pt. "O dziewczynce, która chciała ocalić książki". Dzieci dowiedziały się, co się dzieje z książkami których nikt w bibliotece nie wypożycza. Trzecioklasiści z zapartym tchem wysłuchali historii Anny. Dziękujemy za rekomendację książki mamie uczennicy z klasy piątej. Od dziś możecie wypożyczyć tę lekturę z naszej szkolnej biblioteki. Gorąco polecamy!

On 23rd April, our students celebrated The World Book Day - an annual event organised by UNESCO. Class 3a took part in reading classes.The students brought their favourite books and presetnted them passionately. They had a chance to listen to the work of a Norwegian writer; Klaus Hagerup titled: About a girl, who wanted to save books." The students learnt what happens to the books which nobody reads in the library. We would like to thank the mother of a 3rd form student for the recommendation. You can borrow this book from now on. It is in our library!!!!

20210426 12434220210426 124618

20210426 124451