Obóz językowy w Wielkiej Brytanii

Tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd językowy. W tym roku wraz z gimnazjalistami i licealistami pojechaliśmy do Wielkiej Brytanii.
Nasza podróż rozpoczęła się w niedzielę 23 kwietnia z samego rana kiedy to w wyśmienitych nastrojach ruszyliśmy w podróż autokarem . Po
drodze mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy europejskich państw. Nad rankiem udało nam się załadować autokar do pociągu, który przewiózł nas pod kanałem La Manche. Po drugiej stronie musieliśmy cofnąć zegarki o godzinę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Londyn- Houses of Parliament, Big Ben, Westminister Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Whitehall- ulicę z rządowymi budynkami, St. Jame’s Park- królewski park prowadzący do Pałacu Buckingham oraz House of Guards- miejsce zmiany warty Królewskiej Straży. Odwiedziliśmy także National Gallery. Pogoda podobno była typowo angielska (słoneczko przeplatało się z delikatnym deszczykiem,choć temperatura była nieco niższa niż zazwyczaj). Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do naszego miejsca zakwaterowania na zasłużony odpoczynek. Exeter znajduje się trzy i pół godziny drogi od Londynu, a podróż urozmaiciły kamienie legendarnego Stonehenge w hrabstwie Wiltshire. Drugi dzień wyjazdu czyli wtorek minął błyskawicznie na warsztatach językowych, zwiedzaniu okolicznej szkoły i zapoznawaniu się z tutejszymi zwyczajami. Największe emocje wywołała procedura wyboru „opiekuna”. Każdy z naszych uczniów został zapoznany ze swoim kolegą/koleżanką z Anglii. Dzięki temu mieliśmy okazję uczestniczyć w „zwykłych” lekcjach, które były w planie.

UK005UK107

UK003UK011UK007002UK012UK016UK018UK019UK020UK021UK024UK025UK102UK105UK108

Więcej zdjęć na naszym facebook'u!