Młodzi tropiciele zagadek

Young Puzzle Detectives

Ostatnio podczas kółka "Tropiciele zagadek" próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego cukierki są kolorowe?" Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że dzieje się tak, dzięki użyciu barwników spożywczych. Aby potwierdzić tę teorię wykonaliśmy w grupach doświadczenie, które pokazało jak wykorzystane barwniki uwalniają się w połączeniu z wodą. Każda grupa z uśmiechem na twarzy przyglądała się powstającej "cukierkowej tęczy".
Wybraliśmy się także na spacer w poszukiwaniu skarbów jesieni. Szukaliśmy kasztanów i "nosków" zasypanych przez spadające liście, zastanawialiśmy się również dlaczego liście zmieniają swój kolor, a także do jakiego drzewa należą. Po napełnieniu naszych kieszeni jesiennymi skarbami z uśmiechem na twarzy wróciliśmy na dalsze zajęcia do szkoły.

Recently during our Puzzle Detectives Club​ we wondered why sweets are colourful. Everyone unanimously said that it's because of food colouring. To verify this hypothesis, we did an experiment, which showed that the colouring is released when put into contact with water. Each group watched with amazement as a "sweet rainbow" emerged on a plate.
We also went for a walk to search for the gifts of autumn. We found conkers and maple seeds under the fallen leaves. We also wondered why leaves change colour and which tree they had fallen from. Having filled our pockets with the gifts of autumn, we went back to school to continue our classes.