Biała Szkoła w Białce Tatrzańskiej

Ski camp in Bialka Tatrzanska

phoca_thumb_l_kaniowka_04.jpg

Co roku uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych wyjadą na zajęcia Białej Szkoły do Białki Tatrzańskiej. Będą tam mogli jeździć na nartach oraz uprawiać snowboarding pod opieką nauczycieli oraz wykwalifikowanych instruktorów.

Each year KSP students go away for a ski camp to Bialka Tatrzanska. There, they can ski or snowboard under the watchful eye of teachers and qualified instructors.

* w Hali Sportowej przy ul. Żytniej
* na pływalni "Delfin" przy ul. Krakowskiej
* w Białce Tatrzańskiej (w ramach białej szkoły

* sports hall in Zytnia street
* swimming pool Delfin in Krakowska street
* ski camp in Bialka Tatrzanska

1. Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, rekreację, aktywność fizyczną, rozbudzenie nawyku kontynuowania najprostszej nawet formy ruchu przez całe życie.
2. Przygotowanie organizmu do funkcjonowania w środowisku i klimacie, w którym uczniowie się rozwijają
3. Rozwijanie wszechstronnej sprawności fizycznej i podnoszenie wydolności uczniów.
4. Nabycie umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości
5. Rozładowanie napięć psychicznych oraz skierowanie nagromadzonej energii witalnej w stronę aktywności fizycznej (ukierunkowanie na pożyteczną formę spędzania czasu wolnego)
6. Przeciwdziałanie uzależnieniom (profilaktyka uzależnień)
7. Kształtowanie pozytywnych postaw: wyrobienie poczucia odpowiedzialności, sprawiedliwości, koleżeństwa, współzawodnictwa, woli walki, samodoskonalenia, poszanowania dla innych i kultury osobistej wynikających z pełnionych ról podczas zajęć.

1. Popularize healthy lifestyle through sport, recreation, physical activity, making it a habit to continue even the simplest form of activity throughout life.
2. Prepare the organism to function in the environment and climate, in which the students function.
3. Developo versatile fitness activities and improve students’s capacity.
4. Learn how to cooperate in a group, how to accept oneself and others, how to look for and break the limits of one’s abilities.
5. Unload psychological tensions and aim the collected energy at physical activity (useful forms of spending free time).
6. Work against addictions.
7. Shape positive attitudes: develop the sense of reponsibility, fairness, collegiality, competitiveness, the will to fight, self-improvement, respect for others and the propriety resulting from the role someone plays during the classes.

W ramach wychowania fizycznego prowadzimy wszechstronne zajęcia, obejmujące gry zespołowe, gimnastykę, lekka atletykę, pływanie, gry i zabawy, a także sporty nietypowe. Organizujemy też turnieje sportowe,międzyklasowe, m.in. rozgrywki w takich dyscyplinach, jak piłka reczna, koszykówka, piłka nożna i siatkówka, a dla dzieci młodszych turnieje gier i zabaw.
W ostatnich kilku latach startowaliśmy także w zawodach międzyszkolnych, zdobywając m.in. dwukrotnie mistrzostwo miasta w pływaniu drużynowo.

As part of physical education we conduct versatile classes, with elements of team sports, gymnastics, athletics, swimming, games and contests and non-typical sports. We also organize sports tournaments and inter-class contests, in disciplines such as handball, basketball, football, volleyball and games for younger students.
During the last several years we have taken part in inter-school competitions, in which we became masters in team swimming.