Wycieczka do Sandomierza

A trip to Sandomierz

W środę uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po królowej polskich rzek- Wiśle. Następnie spacerowaliśmy wąwozem lessowym Świętej Królowej Jadwigi. Zwiedziliśmy piękny sandomierski rynek z gotyckim ratuszem i zabytkowymi kamienicami. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w zbrojowni, podczas której braliśmy udział w ciekawej lekcji historii. Spacerowaliśmy podziemną trasą turystyczną pod sandomierskim rynkiem.

On Wednesday, fifth grade students went on a trip to Sandomierz. We started the tour with a cruise on the queen of Polish rivers - Wisła. Then we walked the loess ravine of Saint Queen Jadwiga. We visited the beautiful market of Sandomierz, seeing Gothic town hall and historic tenement houses. Another point of the trip was a visit to the armory, during which we participated in an interesting history lesson. We walked the underground tourist route under the market of Sandomierz.