Nationwide Reading Day

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs o miano Mistrza Pięknego Czytania. Wszyscy uczestnicy włożyli wiele starań, aby ich występy były wyjątkowe. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Pierwsze miejsce zdobyły Hania Kościelecka i Zosia Brumirska z klasy 5b. Drugie miejsce ex aequo uczniowie klasy 5a Wincenty Skulski, Jakub Korupczyński oraz przedstawicielka klasy 5e Scarlett Lafa. Trzecie miejsce zdobyły: Natasza Biały, Sara Przygócka-Bloch i Julia Dąbrowska z 4a. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

The Nationwide Reading Day was established on the initiative of the Polish Chamber of Books in 2001. The date of September 29 refers to the birthday of Janina Porazińska, the author of books for children and teenagers. On this occasion, a contest for the title of Master of Beautiful Reading took place in our school. All the participants put a lot of effort to make their performances exceptional. The jury had a hard nut to crack. First place went to Hania Kościelecka and Zosia Brumirska from class 5b. Second place went to students of class 5a, Wincenty Skulski, Jakub Korupczyński and a representative of class 5e, Scarlett Lafa. Third place went to: Natasza Biały, Sara Przygódzka-Bloch and Julia Dąbrowska from class 4e. Congratulations to all the winners!

20190930 10514220190930 104755

20190930 09523820190930 105522