Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi

A series of meetings with interesting creatures

To było udane spotkanie.
19.12.2023r. do naszej szkoły przybyli dwaj żołnierze: major Dawid Cedro i major Paweł Mongard z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.
Opowiadali uczniom, którzy zebrali się na auli, o zawodzie i służbie żołnierza.
Pokazywali sprzęt wojskowy i wyjaśniali na czym polega ich praca oraz jak można zostać zawodowym żołnierzem.
Pytaniom skierowanym do naszych gości nie było końca.
Szczególnie zainteresowani byli młodsi uczniowie, którzy chętnie przymierzali maskę przeciwgazową, hełm i oglądali broń pokazową.
Wszyscy brawami podziękowali Panom majorom, życząc dobrej służby wojskowej i udanych misji.

It was a successful meeting.
December 19, 2023 Two soldiers came to our school: Major Dawid Cedro and Major Paweł Mongard from the Center for Preparation for Foreign Missions in Kielce.
Those gathered in the hall talked about the officer and the soldier's service.
They showed military equipment and explained what their job was and how you could become a soldier.
The questions that come to our guests were not the end.
Observed by young students who eagerly tried on gas masks, helmets and looked at the weapons on display.

woj1woj2