Zawody pływackie klas 5-6

The swimming competitions for grades 5-6

Dnia 7 marca odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu klas V-VI. Zawody cieszy się dużym zainteresowanie o czym świadczyć może liczba prawie 200 uczniów zgłoszonych na zawody. Zawodnicy klas V-VI rywalizowali w następujących konkurencjach: 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym, sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się na wysokim poziomie, rywalizacja była zacięta. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, wszyscy podeszli do rywalizacji odpowiednio zmotywowani oraz walczyli do ostatnich metrów. Na największe wyróżnienie zasługuje Oskar Stąpór oraz Jan Kutowski, którzy zdobyli w swoich indywidualnych konkurencjach brązowe medale.

On March 7, the Kielce Primary School Swimming Championships for grades V-VI took place. The competition enjoys great interest, as evidenced by the number of almost 200 students registered for the competition. Competitors from grades V-VI competed in the following competitions: 50 m backstroke, 50 m breaststroke, 50 m freestyle, 100 m medley, 4 x 50 m freestyle relay for girls and boys. The competition was held at a high level and the competition was fierce. Our students performed very well, all of them approached the competition well motivated and fought until the last meters. Oskar Stąpór and Jan Kutowski deserve the greatest distinction, who won bronze medals in their individual competitions.

białka41 białka42