Europejski Dzień Języków Obcych

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła, iż 26 września wszyscy mieszkańcy UE obchodzić będą Europejski Dzień Języków.

W tradycji naszej szkoły języki obce zawsze zajmowały dominujące miejsce, dlatego uczniowie szkół podstawowych z przyjemnością uczestniczą w akademiach i zabawach organizowanych przez nich i dla nich tego szczególnego dnia w KSP. W tym roku jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV a, przedstawiając informacje dotyczące nauki języków obcych i korzyści, które z niej płyną. Następnie klasa IIIp1 zaprezentowała ciekawostki na temat różnych krajów europejskich. Kolejnym punktem dnia był quiz dotyczący słynnych budowli naszego kontynentu. Wiedza uczniów okazała się imponująca!. Po zakończeniu części informacyjnej, rozpoczęły się występy naszych uczniów w różnych językach – mogliśmy wysłuchać piosenek, rymowanek i autoprezentacji po angielsku i niemiecku, wiersza po hiszpańsku, jak również „Lokomotywy” Juliana Tuwima w języku angielskim. Na zakończenie podziękowaliśmy sobie wzajemnie za mile spędzony czas w sześciu językach obcych.

1 2

3 4

5 Â6

7 8

9 10

11 12