Maraton Pisania Listów w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Amnesty International

10 grudnia od 1948 roku ustanowiony jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Organizacja Amnesty International organizuje co roku z tej okazji Maraton Pisania Listów, którego celem jest wysyłanie apeli oraz listów solidarności do osób których prawa są łamane.
Uczniowie Gimnazjum Kolegium Szkół Prywatnych wzięli udział w tych szlachetnych działaniach pisząc pisma w sprawie 11 skazańców wyłonionych przez Amnesty International.
Wydarzenie stanowiło dla uczniów również okazję do poznania działalności tej organizacji oraz dyskusji na temat godności człowieka we współczesnym świecie. Odczytane zostały również fragmenty Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.