International Mother Language Day

Jak co roku, 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma służyć podkreśleniu bogactwa, różnorodności i piękna języka, którym się posługujemy. Uczniowie naszej szkoły, również poświęcili ojczystemu językowi więcej uwagi. Cały tydzień wykonywali liczne zdjęcia promujące to wydarzenie. Najmłodsi - uczniowie klas II i III obejrzeli ciekawy film dotyczący znaków diakrytycznych, a uczniowie liceum przygotowali filmy, które w nieszablonowy i humorystyczny sposób traktowały o bogactwie polszczyzny. W ramach obchodów odbyło się wielkie dyktando, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas II - III oraz IV - VII i liceum. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność.

20200225 16054120200225 161817