Wycieczka integracyjna klasa licealnych

Integration trip

W czwartek 16 września wszystkie klasy licealne pojechały do parku rekreacyjnego „Na Tarasch" w Leszczynach koło Kielc. Czekały na nich tam liczne zajęcia sportowe, między innymi były to: gra w tenisa, tenisa stołowego oraz w siatkówkę. Ponadto uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wypróbować łucznictwo i paintball. Główną atrakcją była jednak jazda na quadach. Integrację zakończył grill, który pozwolił uczniom odświeżyć się po długim i pracowitym dniu.

On Thursday, September 16th, all high school classes went to the recreational centre "Na Tarasch" in Leszczyny, near Kielce. There were numerous sports activities, such as playing tennis, table tennis, volleyball, waiting for them. Moreover the students got an unique opportunity to try out archery and paintball. The main attraction, however, was riding quads. The integration was concluded with a barbecue which allowed them to refresh after a long and busy day.

leszczyny 6leszczyny 12

leszczyny 3leszczyny 2