National Independence Day

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas Szkół Podstawowych i Liceów Ogólnokształcących Kolegium Szkół Prywatnych,
przygotowali dedykowany dwudziestoleciu międzywojennemu "Program w czasie przenoszący"- (czyli sentymentalną podróż po latach 20 i 30-tych XX wieku).
Były improwizowane wywiady z wyjątkowymi postaciami tamtych czasów (I.J. Paderewski z małżonką, prezydent G. Narutowicz, prezydent Thomas W. Wilson, Maria Skłodowska-Curie, Hanka Ordonówna i Pola Negri).
Pojawiło dużo wspaniałej muzyki, w tym wykonywanej na żywo przez solistkę oraz trębacza. Miało również miejsce wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
Występy zostały zadedykowane naszej uczennicy Zuzannie. Popłynęły z publiczności serduszka w oczekiwaniu na jej powrót do zdrowia. Wszyscy uczniowie występujący w projekcie byli ucharakteryzowani na styl z epoki, co wydarzeniu dodało niezwykłego kolorytu.

On the occasion of the National Independence Day, our students
prepared a "A throwback show" dedicated to the inter-war period (i.e. a sentimental journey through the 20s and 30s of the twentieth century).
There were improvised interviews with exceptional figures of that time (I.J. Paderewski with his wife, President G. Narutowicz, President Thomas W. Wilson, Maria Skłodowska-Curie, Hanka Ordonówna and Pola Negri).
There was a lot of great music, including live performance by our soloist and trumpeter Natalia and Oliwier. Of course, we sang the national anthem, too.
At the end, we dedicated the event to Zuzia. We sent her our hearts in anticipation of her recovery and coming back to school. All the performers were characterized in a style from that era, which added a splash of colour to the event

SAM 0039DSC 0334

SAM 0007DSC 0338