Święto Narodowe Trzeciego Maja

National Constitution Day on May 3rd

29 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klasy 1c oraz 2b przygotowali występ artystyczny upamiętniający najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach. Celem apelu było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień gdyż wiąże się z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Uczniowie podczas występu dumnie prezentowali flagę Polski. Słowem i śpiewem poprowadzono żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w minione wieki.

On 29 April all students from classes 0-3 took part in the school celebration of the Constitution Day. On this occasion students from classes 1c and 2b prepared a short artistic performance. We all celebrated in a cheerful atmosphere.

SAM 0011SAM 0024

SAM 0017SAM 0020