Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

Museum of the Kielce Countryside in Tokarnia.

Dnia 22 września klasy trzecie wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.
Celem wycieczki, oprócz dobrej zabawy było ukazanie dzieciom warunków życia ludzi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł i zawodów.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiadomości, o tym jak wyglądało życie ludzi wiele lat temu, w jakich warunkach żyli ludzie, jak przygotowywali jedzenie, zwiedzały i podziwiały stare chaty, zagrody, wiejską szkołę, kuźnię, aptekę, dom lekarza, dawny sklep, wiatrak, młyn, obserwowały zwierzęta domowe w niektórych zagrodach.
Wycieczka do skansenu w Tokarni okazała się lekcją żywej historii oraz pozwoliła zrealizować w klasie trzeciej kolejne zagadnienie programu edukacji regionalnej "Śladami naszych przodków".

.

IMG 20220922 152557IMG 20220922 152916