Dzień Języków Obcych według najmłodszych

The European Day of Languages

W poniedziałek 26.09. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Zadaniem każdej klasy tego dnia było przystrojenie sal oraz przygotowanie najciekawszych informacji dotyczących danego języka. Uczniowie chodzili po klasach i poznawali różne ciekawostki, słuchali piosenek, powtarzali popularne zwroty a nawet smakowali przysmaków kuchni greckiej.
Na koniec każda klasa musiała odpowiedzieć na jedno pytanie z każdego języka. Za poprawną odpowiedź uczniowie zdobywali proporczyk- flagę danego kraju. Klasa która odpowiedziała poprawnie na większość pytań a tym samym zdobyła najwięcej flag zwyciężyła.
W ramach nagrody uczniowie dostali drobne upominki oraz brak pracy domowej na weekend. Chodzenie po salach i odwiedzanie innych klas okazało się świetną zabawą- nie tylko edukacyjną ale również integracyjną dla uczniów.
Śmiechu było co nie miara i jesteśmy pewni, że każdy wyniósł coś ciekawego dla siebie z tego dnia!

On Monday the 26th of September in our school was organised the European Day of Languages.
Each class had a task- decorate their classrooms and prepare the most interesting information about a particular language. Students visited each other classrooms and got to know different fun facts, listened to songs, learned the most common phrases and even tasted Greek cuisine.
At the end, each class had to answer one question about a foreign language. If they answered correctly, they got a banderole- flag from the other class. The purpose was to anwer correctly as many questions and collect as many flags as possible.
The winners got small gifts and the assurance of no homework for the weekend.
Students had great time and they learned not only about different languages and countries but also this event affected the social inclusion among classes.