Biała szkoła w Białce Tatrzańskiej

The Ski Camp in Białka Tatrzańska

4 marca wyruszyliśmy wraz z uczniami klas trzecich, czwartych i piątych Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej na Białą Szkołę do Białki Tatrzańskiej.
Pomimo wiatru i przelotnego deszczu, byliśmy podekscytowani przyjazdem w góry. Po zakwaterowaniu, obiedzie i krótkim odpoczynku, poszliśmy wypożyczyć sprzęt.
Wieczorem zaś, odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym wszyscy zostaliśmy zapoznani z regulaminem pobytu.

białka11białka12

Dzień II
Drugiego dnia, nasi podopieczni i instruktorzy spędzili kilka godzin na stoku. Zmęczeni i usatysfakcjonowani, wrócili do swoich pokoi.

białka21białka22

Dzień III
W środę, po kolejnym intensywnie spędzonym dniu na stoku, dzieci miały okazję, aby odpocząć w karczmie jedząc smaczny posiłek.

białka31białka32

Dzień IV
Uczniowie w zimowej aurze szlifowali nabyte już umiejętności i poznali nowe techniki jazdy na nartach.
Natomiast wieczorem, odbyło się ognisko, więc wszyscy mieliśmy możliwość, aby bardziej się zintegrować.
Niespodzianką okazał się spadający śnieg, który dodał naszemu wyjazdowi zimowej aury.
Uczniowie po raz ostatni mogli rzucać się śnieżkami i lepić bałwany.

białka41białka42

Dzień V
Ostatniego dnia pojechaliśmy do Zakopanego. Kupiliśmy pamiątki oraz wyroby regionalne dla najbliższych.
W pełni usatysfakcjonowani wróciliśmy do Kielc.

białka51białka52