Spotkanie z wolontariuszkami

6 listopada  naszą szkołę odwiedziły Anna i Gloria - dwie wolontariuszki z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Anna
pochodzi z Białorusi a Gloria z Hiszpanii. Uczniom klas IV, V i VI oraz ich nauczycielom opowiedziały o swoich krajach, kulturze
i o tym, czym się zajmują. Panie przygotowały ciekawe prezentacje w języku angielskim, ale nie zabrakło także języka białoruskiego, hiszpańskiego i oczywiście polskiego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w to spotkanie, zadawali wiele pytań, z zainteresowaniem oglądali zdjęcia i chętnie powtarzali nowe słowa. Wolontariuszki także były bardzo zadowolone ze spotkania. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

 1459273_676388415728774_512374305_n_copy.jpg    541456_676388342395448_188594968_n.jpg

Więcej…

Z cyklu "GOŚCIE W KSP"

Dnia 10.10.2013 (czwartek) odbyło się spotkanie z  zawodnikami KS VIVE TARGI KIELCE.
Uczestniczyli w nim: Denis Buntic , Julen Aginagalde, Grzegorz Tkaczyk oraz uczniowie klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum Językowego i Liceum Ogólnokształcącego KSP. Po niezwykle ciekawej rozmowie z Gośćmi  przyszedł czas na konkurs  wiedzy o Klubie Sportowym VIVE TARGI  KIELCE.  Później były autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 v1.jpg  v6_copy.jpg

Więcej…

26 września  - Europejski Dzień Języków

W czwartek  obchodziliśmy w szkole podstawowej Europejski Dzień Języków.
Zorganizowane zostały konkursy językowe oraz przedstawienie, których celem było
zwrócenie uwagi na różnorodność kulturową oraz lingwistyczną świata a przede wszystkim promowanie nauki języków obcych. Obchody rozpoczęliśmy od przesdtawienia, na którym dzieci dowiedziały się o Dniu Języków oraz jego znaczeniu. Głównym punktem programu były prezentowane przez uczniów przedstawienia, skecze oraz piosenki w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim.
Następnie odbyły się konkursy:
- dla uczniów klas 0 – III quiz na zapamiętywanie angielskich nazw państw oraz przedmiotów,
- uczniowie klas 4 – 6 brali udział w konkursie na wykonanie
najlepszego plakatu pt. “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”.
Uczestnicy  konkursów pracowali w zespołach a zwycięskie drużyny otrzymały książki, słowniki języka angielskiego oraz dyplomy.


alt    DSC02649.jpg 

Więcej…

Europejski Dzień Języków

26 września uczniowie Gimnazjum Językowego i Liceum Ogólnokształcącego KSP świętowali Europejski Dzień Języków.

Rano spotkaliśmy się w auli i na początek wysłuchaliśmy prezentacji przygotowanej przez uczennice drugiej klasy gimnazjum. Dowiedzieliśmy się skąd się wziął pomysł na Dzień Języków i jakie idee mu przyświecały. Było też wiele ciekawostek dotyczących języków europejskich.

Następnie, pięć zespołów klasowych przystąpiło do rozwiązywania quizu pt. „Bogactwo języków, bogactwem Europy”. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą i po niezwykle wyrównanej walce zwyciężyła klasa III gimnazjum. Miejsce II zajęła klasa I gimnazjum, a miejsce III – II klasa liceum.

Kolejnym punktem Dnia Języków były warsztaty językowe. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z języka włoskiego, hiszpańskiego, arabskiego oraz języka migowego. Bogatsi w nowe doświadczenia, kilka słówek w nowym języku i dobry nastrój wróciliśmy na lekcje.

  lo1.jpg  lo3.jpg

Więcej…

Nowa oferta Szkoły Podstawowej

dla wszystkich klas od "0" do VI

CODZIENNIE ANGIELSKI
oraz
nauka drugiego języka obcego

klasy I-III wybrały:
język francuski i język niemiecki


klasy IV - VI wybrały:
język niemiecki, francuski i hiszpański

oddział klasy "0" wybrał:
kółko języka francuskiego

   Nauka języków obcych

w Gimnazjum Językowym i Liceum Ogólnokształcącym - bez zmian

4 godziny / tygodniowo  -  język angielski

4 godziny / tygodniowo  -  drugi język do wyboru: j. niemiecki, francuski, hiszpański

Podsumowanie I Konkursu na Projekt Edukacyjny Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

W dniu 17 czerwca uczniowie Gimnazjum Językowego uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu rocznej działalności Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, w czasie którego odbyło się wręczenie nagród w I Konkursie na Projekt Edukacyjny realizowanym przez tą Instytucję. Koordynator konkursu Pani Jolanta Białek podkreślała wielką wartość merytoryczną wszystkich projektów oraz to, że uczniowie klas IG1 i IG2 znaleźli się w finałowej trzynastce, spośród blisko czterdziestu prac nadesłanych na konkurs z całego województwa świętokrzyskiego. Roczna praca uczniów została nagrodzona oraz oceniona przez komisję konkursową. Uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję projektów edukacyjnych odbyła się na dziedzińcu OMPiO na ul. Zamkowej, a cały konkurs objęty był patronatem Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego, oraz Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Pośród licznie przybyłych gości obecni byli także przedstawiciele prasy i radia, a relację z uroczystości przeprowadziła także telewizja regionalna.

969971_599495870084696_1430194407_n.jpg

Więcej…

 JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH
SKRZYDŁA 2012 DLA KOLEGIUM SZKÓŁ PRYWATNYCH

W 2012 roku Kolegium Szkół Prywatnych zostało uhonorowane prestiżową nagrodą „Skrzydła” za „Edukacja dla przyszłości” – program kształcenia w zakresie rozszerzonym języków obcych w szkołach: podstawowej, gimnazjum i liceum.

 

img 96921

 

 

Nauczyciel Historii i Wiedzy o Społeczeństwie w KSP  mgr Bartosz Kułan został wyróżniony przez IPN oraz Instytut Historii PAN

Kułan.jpg 

Bartek.jpg

W Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia,  w piątek 12 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom szóstej edycji wspólnego konkursu IPN i Instytutu Historii PAN na Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2012 imienia  Władysława Pobóg-Malinowskiego. 

– Nagradzamy następne pokolenie historyków, które już depcze nam po piętach. To oni już niedługo będą wyznaczać kierunki badań nad przeszłością – powiedział prezes INP dr Łukasz Kamiński.
– W przeciwieństwie do doktorskich, wpłynęło bardzo dużo bardzo dobrych prac magisterskich – powiedział przewodniczący komisji konkursowej profesor Andrzej Paczkowski. Niektóre z nich spełniały kryteria doktoratów – podkreślił.

Laureaci konkursu:
w kategorii prac doktorskich: dr Konrad Knoch, dr Anna Prokopiak-Lewandowska
w kategorii prac magisterskich: Daria Czarnecka, Andrzej Harkot, Jak Hlrbowicz, Bartosz Grzegorz Kułan, Arkadiusz Wasilewski.


LIDER REGIONU 

W 2010 roku Kolegium Szkół Prywatnych zostało uhonorowane prestiżową nagrodą  LIDER REGIONU w kategorii Oświata, Edukacja.

 

altStrona 82 z 82