Ip w Kieleckim Teatrze Tańca

27 stycznia uczniowie klasy 1p przenieśli się w magiczny świat fantazji dzięki spektaklowi Kieleckiego Teatru Tańca. Widowisko Alicja w Krainie Czarów wprost oczarowało ( )naszych uczniów, a wszystko to dzięki połączeniu tradycyjnej wersji utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku, bajkowej scenografii i oryginalnym kostiumom. Zachwytom nie było końca, o czym mogą świadczyć poniższe zdjęcia…

ktt02 20170127 083123

Więcej…

Filharmonia w KSP

26 stycznia kolejny raz w naszej szkole gościli muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem uczniowie klas 0-III mieli okazję uczestniczyć w bałkańskim karnawale i poznać nieco mniej znane tańce serbskie, rumuńskie, albańskie oraz węgierskie i żydowskie. Sądząc po reakcji publiczności koncert bardzo się podobał i już z niecierpliwością czekamy na kolejny.

01 02

Więcej…

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19 stycznia odbyła się w KSP niezwykła uroczystość - świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie kółka teatralnego - klasy 3p1, 3p2 oraz 2p, przygotowali przedstawienie, pozostali uczniowie klas 0-3 zaprezentowali się śpiewając piosenki dla zaproszonych gości. Część artystyczną zakończyły pokazy taneczne, ale to nie był koniec niespodzianek. Na babcie i dziadków czekały jeszcze prezenty wykonane przez dzieci, szalone zdjęcia w Klubie, warcaby „na żywo” na sali gimnastycznej oraz poczęstunek. Wszyscy bawili się fantastycznie!

01 02

Więcej…

Spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci

W środę najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0a, 0b, 1p) mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. Odwiedziły nas autorka książek dla dzieci – Pani Dorota Mroczek, oraz Pani Ewelina Jaślan - Klisik, która te książki ilustruje. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca ilustratora i autora, oraz jak powstaje książka. Panie zaprezentowały kilka swoich książek i przeczytały ich fragmenty. Zachwyt i zainteresowanie wzbudzały nie tylko treść, ale także kolorowe i radosne ilustracje. Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie egzemplarz książki „Cztery siostry” z autografami obu Pań.

120170118 104152

Więcej…

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych uczestniczyli w zbiórce WOŚP. W tym roku wolontariusze grali dla dzieci i seniorów, czyli dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

12

Więcej…

Noc Biologów odkryła wiele tajemnic natury

Z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić? Jaki jest sekret długowieczności, dlaczego dorośli palą papierosy – odpowiedzi na te i wiele innych pytań nasi uczniowie poznali podczas Nocy Biologów, która odbyła się w piątek, 13 stycznia, w Instytucie Biologii na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Już po raz trzeci duża grupa naszych gimnazjalistów i licealistów wzięła udział w tym festiwalu naukowym odbywającym się w ośrodkach naukowych na terenie całego kraju. Popularnością cieszyły się warsztaty, obserwacje mikroskopowe, eksperymenty. Można było zobaczyć jak wygląda sekcja ssaka, zajrzeć w głąb serca, zbadać sobie DNA czy grupę krwi.

12

Więcej…

Wyniki konkursu języka niemieckiego deutschfreund

Uczennica klasy 3G2 Aleksandra Bochnacka otrzymała dyplom laureata za 1. miejsce w województwie i w kraju.
Adam Biernat - uczeń klasy 2 gimnazjum otrzymał dyplom laureata za 1. miejsce w województwie i 27. w kraju.
Pola Jaros z klasy 3G1 została nagrodzona dyplomem uznania z wynikiem bardzo dobrym za 4. miejsce w województwie i 93. w kraju.
Licealista Kacper Kwiatkowski dostał dyplom uznania za 7. miejsce w województwie i 48. w kraju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ip - najsympatyczniejsza klasa pierwsza w Kielcach!

IP

Właśnie zakończył się plebiscyt i Ip KSP wygrała w Kiecach!
Więcej informacji na stronach Echa Dnia - kliknij.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli!

Konkurs na świąteczne udekorowanie sali

Konkurs na najładniej udekorowaną salę wygrały klasa VI i klasa III G1.

wiliawilia1

Więcej…

Jasełka i koncert kolęd w KSP

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w podniosłej atmosferze odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności naszej szkoły. Ten uroczysty dzień uświetniły jasełka w wykonaniu zerówkowiczów. Najmłodsi uczniowie prezentowali wiersze, kolędy i pastorałki. Tradycją naszej szkoły jest również koncert kolęd w trakcie którego każda z klas prezentuje świąteczny utwór w wybranym przez siebie języku. Uczniowie ujmowali publiczność nie tylko zaangażowaniem i przygotowaniem wokalnym, ale także oryginalnymi pomysłami choreograficznymi. Radości z kolędowania nie było końca.

01 02a

Więcej…

Świąteczne spotkania w liceum i gimnazjum

Jak co roku przed świętami uczniowie obejrzeli świąteczny film, uczestniczyli w warsztatach językowych i origami. Nie zabrakło koncertu karaoke z kolędami, aż wreszcie zasiedliśmy przy świątecznych potrawach.

01 05

Więcej…

Uczniowie KSP w Energetycznym Centrum Nauki

21 grudnia klasy drugie i trzecie udały się do Energetycznego Centrum Nauki. Dzieci zwiedziły interaktywną wystawę pt. ”Energia”. Brały udział w zajęciach z robotyki, podczas których stworzyły własnego robota. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w świątecznych warsztatach popularnonaukowych. Z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek na temat gęstości cieczy. Zwieńczeniem warsztatów była samodzielnie wykonana kula śnieżna.

01 02

Więcej…

Muzeum Wsi Kieleckiej- wycieczka klas pierwszych

21.12.2016 roku klasy pierwsze wybrały się do Muzeum Wsi Kieleckiej. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie tradycyjnej chałupy chłopskiej z terenu Kielecczyzny oraz zapoznać się z dawną tradycją wykonywania ozdób choinkowych.

12

Więcej…

Klasy II w Muzeum Zabawek

16 grudnia klasy 2a i 2b wybrały się na zwiedzanie Muzeum Zabawek oraz na warsztaty cukiernicze do Magii Karmelu w Kielcach. Uczniowie oglądali dawn​​e zabawki, modele statków oraz kolekcje gier planszowych. Następnie, podczas warsztatów, każdy mógł przygotować własnego lizaka w kształcie choinki. Humory dopisywały!

20161216 10173120161216 101755

Więcej…

Strona 60 z 83