Maraton Pisania Listów w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Amnesty International

10 grudnia od 1948 roku ustanowiony jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Organizacja Amnesty International organizuje co roku z tej okazji Maraton Pisania Listów, którego celem jest wysyłanie apeli oraz listów solidarności do osób których prawa są łamane.
Uczniowie Gimnazjum Kolegium Szkół Prywatnych wzięli udział w tych szlachetnych działaniach pisząc pisma w sprawie 11 skazańców wyłonionych przez Amnesty International.
Wydarzenie stanowiło dla uczniów również okazję do poznania działalności tej organizacji oraz dyskusji na temat godności człowieka we współczesnym świecie. Odczytane zostały również fragmenty Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

0102

Więcej…

Aktualności w gimnazjum i liceum

Kiermasz ŚwiątecznyKonkurs świąteczny

Mikołaj w Szkole Podstawowej

6 grudnia św. Mikołaj odwiedził najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszystkie dzieci przez cały rok były bardzo grzeczne i bez wyjątku otrzymały prezenty od Mikołaja.

71

Więcej…

Mikołajkowe szaleństwo w KSP

6 grudnia w KSP odbył się zjazd Młodych Mikołajów, Śnieżynek i Elfów, którzy zarażali dobrym humorem. Na szkolnych korytarzach dominował kolor czerwony. Pomocnicy Św. Mikołaja byli wszędzie. Jeden z nich pojawił się na próbnym egzaminie gimnazjalnym.

12

Więcej…

Góra Grosza

Od poniedziałku 5 grudnia rusza w naszej szkole akcja Góra Grosza.
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, czyli Góra Grosza.
Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami.
Akcja Góra Grosza przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w szkołach w całej Polsce.
Nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyc fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Choinka w świetlicy

W piątek 2. grudnia na świetlicy szkolnej wspólnie ubieraliśmy choinkę. Słuchaliśmy tematycznych piosenek i zastanawialiśmy się, jakie prezenty w tym roku przyniesie nam Mikołaj.

4.12.16 0014.12.16 004

Teatr "Bagatela"

Z okazji zbliżających się Mikołajek uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili teatr "Bagatela", gdzie obejrzeli musical pt. "Tajemniczy ogród". Uczniowie byli zachwyceni adaptacją jednej z najsłynniejszych powieści dziecięcych. Musical na deskach teatru wystawiany jest od 14 lat.
W porze obiadowej czwartoklasiści zmagali się z dużymi burgerami, a szóstoklasiści wybrali się na pizzę, co było kolejnym punktem mikołajkowej przyjemności.
13
Więcej…

Dzień dresa

Samorząd Uczniowski zorganizował dzień tematyczny - dzień w dresie. Uczniom klasy I A bardzo się spodobał ten pomysł... co widać na zdjęciach. Filip i Mikołaj z kl. IA, Wiktor z kl. I B oraz Mikołaj z kl. III G2 za zaangażowanie w życie szkoły i pomysłowość zostali wynagrodzeni dodatkowymi punktami z zachowania.

12

Więcej…

Bądź widoczny na drodze!

Zwycięzcami konkursu dla klas czwartych na plakat lub hasło apelujące do pieszych i kierowców, aby byli widoczni na drodze zostali:
Zuzanna Wołowiec, kl. IV a
Maja Chmurzyńska, kl. IV p
Kacper Lewandowski, kl. IV p
Marysia Skadłubowicz, kl.IV p
20161115 14382820161115 143727
Więcej…

List do św. Mikołaja

Pierwszego grudnia w czwartek uczniowie 1. i 2. klasy szkoły podstawowej pisali listy do Mikołaja w języku niemieckim. Na początku powtórzyliśmy nazwy zabawek, wspólnie omawialiśmy karty pracy polegające na dopasowaniu słówek w j. niemieckim do obrazków, potem każde dziecko dostało wzór listu do Mikołaja, gdzie wpisało jaki prezent chce dostać w tym roku. Na koniec słuchaliśmy piosenki niemieckojęzycznej: „Guten Tag, ich bin Nikolaus”.

1.12.16 0261.12.16 030

Andrzejkowe wróżby

Każdy z nas jest ciekawy, co go czeka w przyszłości. Czy spełnią się jego marzenia? W poniedziałek i w środę, 28 i 30 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie klas 0-III. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, wróżyły sobie imię przyszłego męża lub żony, kręciły butelką na kole – szukając odpowiedzi na pytanie Co mnie czeka w najbliższej przyszłości? Jaki zawód będę wykonywać? Nie zabrakło magicznych kości i tradycyjnego ustawiania butów. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce. Z naszej magicznej sali wróżb nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili.

12

Więcej…

Impreza andrzejkowa

W środę 30-go listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Gimnazjaliści i licealiści bawili się w szkolnym klubie Cooltura. Za oprawę muzyczną odpowiadali uczniowie klasy I LO: Rania, Dawid, Kacper i Bartosz.

12

Więcej…

Wizyta klas 1p, 2a oraz 2b w OMPiO

W piątek, 25 listopada, uczniowie klas 1p, 2a i 2b uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o polskich bohaterach, walkach o wolność i trudach życia w niewoli, a pytaniom nie było końca. Każdy chciał przymierzyć oficerską czapkę powstańca i usiąść w szkolnej ławce z rosyjskiego zaboru. Ogromne emocje wzbudziło zejście do dawnego kieleckiego więzienia. Zwieńczeniem wizyty w Ośrodku były warsztaty na temat polskich symboli narodowych, podczas których dzieci nie tylko poznały ich barwne dzieje, ale i same wykazały się sporą wiedzą na temat polskich legend i tradycji. Na pamiątkę zabrały ze sobą własnoręcznie wykonane godło i flagę Polski.

12

Więcej…

Wizyta klas drugich w Bibliotece Wojewódzkiej

W środę, 16 listopada, uczniowie klas 2a i 2b odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach. Niemałym zaskoczeniem dla dzieci było to, że współczesna biblioteka ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko możliwość wypożyczania książek. Dla naszych uczniów przygotowano również warsztaty pt. "Cztery strony bajek. Afryka", podczas których dzieci poznały afrykańską bajkę, ozdobiły maskę wojownika i odtańczyły rytualny taniec.

12

Więcej…

Strona 61 z 83