Dzień Edukacji Narodowej

dzien nauczyciela2010

Ślubowanie klas pierwszych

12 października w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej oraz klasy I p Prywatnej Szkoły Podstawowej. W uroczystości wzięli Dyrektor Szkoły Pan Piotr Hnidan, Zastępca Dyrektora Pani Barbara Biały, Rodzice, Dziadkowie, Grono Pedagogiczne i cała brać szkolna.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania, było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Najmłodsi otrzymali również słodkie upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

a01a02

Więcej…

Weekendowe spotkanie w szkole

ÂÂ 3kosci

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie
  miłośników gier bez prądu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 października) o godzinie 10:00 w klubie przy ul. Karczówkowskiej 27

3 kości foto

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum, Gimnazjum Językowego i Liceum Ogolnokształcącego wybrali skład Samorządu Uczniowskiego 2016/17.
Przewodnicząca została Katarzyna Borek z kl. II gimnazjum, wiceprzewodniczącym Jędrzej Metryka z kl. III G1, sekretarzem Weronika Stachura z kl. III G2. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów pieczę sprawowała komisja wyborcza w skład, ktorej wchodzili: Dominika, Ola i Maks.

DSC04942DSC04933

Więcej…

Warsztaty językowo- kulturowe Brit Up!

3 października uczniowie klas pierwszych Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum uczestniczyli w całodniowych
warsztatach językowo-kulturowych Brit Up! zatytułowanych Shakespeare Lives, czyli miłość, tragedia, zemsta i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira prowadzonych po angielsku przez ekspertów British Council. Były one doskonałą okazją na całodzienny aktywny kontakt z żywym językiem angielskim, przełamanie blokady w używaniu języka angielskiego poza szkołą. Okazały się też źródłem nowej, ciekawej i praktycznej wiedzy, która pomoże lepiej przygotować się do różnych egzaminów z języka angielskiego.
Uczniowie brali również udział w sesji komputerowej innowacyjnego testu z języka angielskiego Aptis for Teens, zakończonej uzyskaniem przez uczniów indywidualnych raportów z wynikami, którego zadaniem jest szybka i precyzyjna ocena kluczowych na umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

12

Więcej…

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w ostatni piątek września.
W tym roku dzień ten przypadł 30.09.
Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.
Nasi uczniowie chętnie przystąpili do "egzaminu". Każdy kto poprawnie rozwiązał zadania otrzymywał naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Drugą częścią atrakcji był spacer przez Kielce, w trakcie którego uczniowe przepytywali mieszkańców naszego miasta.

Wszyscy, którzy wzięli udział w naszej zabawie otrzymali medale Mistrza Tabliczki Mnożenia.

 

01 02

Więcej…

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Został on zaproponowany przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

Uczniowie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej wysłuchali fragmentów "Chatki Puchatka/THE HOUSE AT POOH CORNER" - A.A. Milne w naszym ojczystym jęzku i w wersji oryginalnej - angielskiej. W niecodzinnej roli aktorów wystąpła Dyrekcja Szkoły: Piotr Hnidan (wersja angielska) i Barbara Biały (wersja polska).

1 2

Więcej…

Europejski Dzień Języków Obcych

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła, iż 26 września wszyscy mieszkańcy UE obchodzić będą Europejski Dzień Języków.

W tradycji naszej szkoły języki obce zawsze zajmowały dominujące miejsce, dlatego uczniowie szkół podstawowych z przyjemnością uczestniczą w akademiach i zabawach organizowanych przez nich i dla nich tego szczególnego dnia w KSP. W tym roku jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV a, przedstawiając informacje dotyczące nauki języków obcych i korzyści, które z niej płyną. Następnie klasa IIIp1 zaprezentowała ciekawostki na temat różnych krajów europejskich. Kolejnym punktem dnia był quiz dotyczący słynnych budowli naszego kontynentu. Wiedza uczniów okazała się imponująca!. Po zakończeniu części informacyjnej, rozpoczęły się występy naszych uczniów w różnych językach – mogliśmy wysłuchać piosenek, rymowanek i autoprezentacji po angielsku i niemiecku, wiersza po hiszpańsku, jak również „Lokomotywy” Juliana Tuwima w języku angielskim. Na zakończenie podziękowaliśmy sobie wzajemnie za mile spędzony czas w sześciu językach obcych.

1 2

Więcej…

Języki to nasza siła!

Dziś jak co roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie poznali genezę i cele tego wyjątkowego dnia, zmierzyli się z quizem na temat języków obcych i języka ojczystego (wygrała klasa IIIG2). Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach języka rosyjskiego, włoskiego i migowego.

P.S. Ogromne podziękowania dla Darii, Izy i Dawida oraz Pań nauczycielek ze Szkoły dla Słabosłyszących i Niesłyszących

1 2

Więcej…

Wyjazd integracyjny klas Ia,Ip, IIa i IIb

21 września uczniowie klas 1a, 1p oraz 2a i 2b wybrali się na wycieczkę integracyjną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Dzieci świetnie się bawiły zwiedzając centrum nauki oraz samodzielnie wypróbowując interaktywne eksponaty. Oprócz tego, uczniowie wzięli udział w warsztatach paleontologicznych, gdzie miały szansę nauczyć się wielu ciekawostek o dziejach naszej planety oraz pobawić się w paleontologów. Każdy sam odkopał szkielet swojego dinozaura, następnie mógł go złożyć. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło kreatywnego odkrywania zjawisk przyrodniczych i na zewnątrz.

1 2

Więcej…

Wyjazd integracyjny klas IVA, IVP i VIP

W piątek uczniowie klas czwartych i klasa szósta odwiedzili Park Rekreacyjny „Na Tarasach", gdzie uczestniczyli w wielu grach, zabawach i konkursach. Uczniowie m.in. jeździli quadami, strzelali do tarczy, grali w tenisa ziemnego, badmintona. Dzień pełen wrażeń zakończyli grillem.

 Â 

Więcej…

Weekendowe spotkanie w szkole

3kosci

Było gorrrąco... Ale wszyscy wygrali! Do zobaczenia za miesiąc.

 

Więcej…

Nowy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Pierwszym Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcacym, Pierwszym Dwujęzycznym Gimnazjum i w Gimnazjum Językowym.

Nowe klasy gimnazjum IA i IB oraz I klasa Liceum złożyły ślubowanie, świadkami byli Koledzy, Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście.

 in_2016 Â

Więcej…

Nowy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Pierwszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej i w Szkole Podstawowej.

Spotkaliśmy się po wakacjach w znakomitych nastrojach. Serdecznie witamy w naszej szkole uczniów nowych klas Oa i Ob oraz Ia i Ip.

  in_2016 Â

Więcej…

Strona 63 z 82