Wyniki konkursu "VERSTEHEN"

Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie na konkursie języka niemieckiego.

Adam Biernat zdobył 6. miejsce w kraju i 1. w województwie, Aleksandra Bochnacka: 7. miejsce w kraju i 1. w województwie, oboje zostali nagrodzeni dyplomami z wynikiem bardzo dobrym. Pola Jaros zajęła 16. miejsce w kraju i 2. miejsce w województwie oraz otrzymała dyplom z wynikiem dobrym. Z liceum najlepszy był Kacper Kwiatkowski - zajął 3. miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej i otrzymał dyplom z wynikiem dobrym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie Pierwszego Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum i Gimnazjum Językowego przygotowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Specjalną atrakcją był konkurs polegający na odgadywaniu tytułu pieśni patriotycznej po kilku nutach połączony z ich brawurowym wykonaniem. Gwiazdą uroczystości został Kacper Kwiatkowski – po jego koncercie oklaskom nie było końca.
Na zakończenie tradycyjnie uczniowie zmierzyli się z arcytrudnymi pytaniami w quizie historyczno-niepodległościowym.

001 002

Więcej…

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Odświętne stroje, kotyliony i niezapomniane przedstawienie przygotowane przez uczniów klas trzecich - zapamiętamy ten dzień na długo.

001 002

Więcej…

Wizyta klas pierwszych w Bibliotece Wojewódzkiej

Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy odwiedziły Bibliotekę Wojewódzką. Dzieci zapoznały się z różnymi typami książek, m. in. poznały książki 3D, książki o bogatej szacie graficznej, książki zabawki dla najmłodszych, a także te bazujące na wykorzystaniu jednej z technik animacyjnych z ruchomymi obrazkami. Dzieci uczestniczyły także w zabawach oraz czytaniu bajek.

13

Więcej…

Pomagamy przetrwać zimę!

Uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych zakończyli zbiórkę karmy i kocy dla Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Dyminach. Osobiście zawieźli zebrane rzeczy, zapoznali się z funkcjonowaniem placówki oraz możliwością wolontariatu.

20161104 11024020161104 102002

Więcej…

"Verstehen"- konkurs z języka niemieciego

3.11.16 w czwartek odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Verstehen". Zadanie uczniów w tym konkursie interaktywnym polegało na wysłuchaniu 24 pytań o różnym poziomie trudności w języku niemieckim i udzielaniu 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Pytania konkursowe były inne dla każdej kategorii wiekowej. Czekamy na wyniki!

6.11.16 006

Mistrzowstwa Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu klasy III-IV

Drugiego października 2016r. na pływalni „FOKA” w Kielcach odbyły się MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KL III - IV, w których nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział.

0102

Więcej…

Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na Projekt Okładki Ulubionej Książki

2 listopada w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na projekt okładki ulubionej książki. Uczniowie klas I-IV zebrali się razem i gromkimi brawami nagrodzili laureatów, którzy z dumą odebrali dyplomy i nagrody. Na zakończenie szczęśliwi zwycięzcy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia wraz z paniami z komisji konkursowej, które pogratulowały im sukcesów.
My również dołączamy wyrazy uznania i życzymy powodzenia w kolejnych plastycznych zmaganiach.

Prace laureatów można obejrzeć w Filii Nr I Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Karczówkowskiej 20. Zapraszamy!

okładka konkurs copy

KSP wsparło kwestę na kieleckich cmentarzach

To już 24 edycja kwesty mającej na celu renowację zabytkowych, cennych nagrobków. Organizatorem jest Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach, a społeczność naszej szkoły po raz kolejny wsparła tę piękną inicjatywę. Dziękujemy za złożone datki.

Szczególne podziękowania kierujemy do Wiktora Jóźwika oraz Piotra Krakowiaka wraz z rodzinami za pomoc w tegorocznej kweście.

0102

Warsztaty języka niemieckiego

28 października w piątek licealiści wybrali się do Centrum Języków Obcych na UJK w Kielcach na warsztaty z cyklu Deutsch alternativ. Temat warsztatów to "Sturm und Drang, Goethe und Schiller ". Prowadząca dr Donata Wójcik omawiała wpływ okresu burzy i naporu na współczesną niemiecką i polską muzykę rockową oraz rap. Podczas części teoretycznej zajęliśmy się wspólnie charakterystyką epoki, ciekawostkami z życia Goethego i Schillera, następnie słuchaliśmy i analizowaliśmy piosenki niemieckojęzyczne. Szczególną aktywnością wykazali się uczniowie Kacper Kwiatkowski i Rania Mechergui.

0102

Halloween w szkole podstawowej

Uczniowie klas pierwszych przebrani za czarownice, szkielety, wampiry i inne postacie symbolizujące Halloween. , uczestniczyli w lekcjach kulturowych z okazji tego święta.
Główną atrakcją było szukanie cukierków na terenie szkoły ale warunkiem ich otrzymania było wypowiedzenie hasła „ trick or treat”.

0102

Więcej…

Dyskoteka Halloweenowa

27 października w czwartek w klubie Cooltura odbyła się dyskoteka halloweenowa. Wszyscy świetnie się bawiliśmy – zarówno szóstoklasiści, jak i uczniowie gimnazjum oraz liceum. W konkursie na najlepsze przebrania wyróżniono: Patrycję Janyst, Jakuba Tomaszewskiego, Polę Jaros. Wszyscy ci uczniowie zostali nagrodzeni halloweenowymi filmami na dvd i słodyczami, zwyciężczyni otrzymała dodatkowo nagrodę książkową. Nie zabrakło rywalizacji klasowej – wszystkie klasy rozwiązywały quiz o Halloween. Tutaj wygrali uczniowie klasy szóstej, ich wysiłek został nagrodzony pysznymi cukierkami.

0102

Więcej…

Muzyka klasyczna w KSP

26 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję na spotkanie z muzyką klasyczną. Był to pierwszy w tym roku szkolnym koncert, kolejne wkrótce.

0102

Informacja o pracy szkoły w poniedziałek 31 października 2016

Informujemy, że 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu świetlica pełni dyżur opiekuńczo – wychowawczy w godz. 7.30 – 16.00,

sekretariat w budynku przy ul. Karczówkowskiej 27 czynny w godz. 8.00-13.30,

sekretariat w budynku przy ul. Jagiellońskiej 109A jest nieczynny.

Strona 63 z 83