Języki to nasza siła!

Dziś jak co roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie poznali genezę i cele tego wyjątkowego dnia, zmierzyli się z quizem na temat języków obcych i języka ojczystego (wygrała klasa IIIG2). Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach języka rosyjskiego, włoskiego i migowego.

P.S. Ogromne podziękowania dla Darii, Izy i Dawida oraz Pań nauczycielek ze Szkoły dla Słabosłyszących i Niesłyszących

1 2

Więcej…

Wyjazd integracyjny klas Ia,Ip, IIa i IIb

21 września uczniowie klas 1a, 1p oraz 2a i 2b wybrali się na wycieczkę integracyjną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Dzieci świetnie się bawiły zwiedzając centrum nauki oraz samodzielnie wypróbowując interaktywne eksponaty. Oprócz tego, uczniowie wzięli udział w warsztatach paleontologicznych, gdzie miały szansę nauczyć się wielu ciekawostek o dziejach naszej planety oraz pobawić się w paleontologów. Każdy sam odkopał szkielet swojego dinozaura, następnie mógł go złożyć. Pogoda dopisała, więc nie zabrakło kreatywnego odkrywania zjawisk przyrodniczych i na zewnątrz.

1 2

Więcej…

Wyjazd integracyjny klas IVA, IVP i VIP

W piątek uczniowie klas czwartych i klasa szósta odwiedzili Park Rekreacyjny „Na Tarasach", gdzie uczestniczyli w wielu grach, zabawach i konkursach. Uczniowie m.in. jeździli quadami, strzelali do tarczy, grali w tenisa ziemnego, badmintona. Dzień pełen wrażeń zakończyli grillem.

 Â 

Więcej…

Weekendowe spotkanie w szkole

3kosci

Było gorrrąco... Ale wszyscy wygrali! Do zobaczenia za miesiąc.

 

Więcej…

Nowy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Pierwszym Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcacym, Pierwszym Dwujęzycznym Gimnazjum i w Gimnazjum Językowym.

Nowe klasy gimnazjum IA i IB oraz I klasa Liceum złożyły ślubowanie, świadkami byli Koledzy, Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście.

 in_2016 Â

Więcej…

Nowy rok szkolny 2016/2017

Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Pierwszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej i w Szkole Podstawowej.

Spotkaliśmy się po wakacjach w znakomitych nastrojach. Serdecznie witamy w naszej szkole uczniów nowych klas Oa i Ob oraz Ia i Ip.

  in_2016 Â

Więcej…

poczatek roku

Akcja Wakacje z KSP 2016 trwa!

Szkoła w wakacje tętni życiem. Poczynania naszych uczniów można śledzić w zakładce Wakcje z KSP.

KSP na 20. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku

Absolwentki KSP wraz z panią Matyldą Gizowską miały przyjemność uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu kulturalnym. 400. rocznica urodzin wielkiego dramaturga została upamiętniona wyjątkowymi spektaklami, m.in. „Hamletem” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego i w wykonaniu aktorów Narodowego Starego Teatru w Krakowie, "Juliusz Cezar" w reż. Romeo Castellucciego, czy interpretacją „HamletMaszyna” izraelskiego Tmuna Theatre. Dużą popularnością cieszył się projekt grupy brytyjskich artystów Forced Entertainment „Complete Works: Table Top Shakespeare”. Wsparcia przedsięwzięciu udzieliło British Council. Widzowie mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłej i zaskakującej, a często prowokującej prezentacji dzieł Szekspira, gdzie filiżanka odgrywała rolę Kleopatry, latarka strażnika, a butelka sosu Tabasco Brutusa. Wszystkie przedstawienia były opowiedzianymi na nowo i z humorem w kameralnej atmosferze Sceny Malarnia Teatru Wybrzeże dziełami brytyjskiego twórcy. Grupa Forced Entertainment działająca od 1984 roku jest pionierem brytyjskiego teatru awangardowego i cieszy się międzynarodową sławą. Swój kunszt aktorski pokazała i tym razem, spełniając oczekiwania publiczności. Wszystkie przedstawienia odbywały się w języku angielskim bez tłumaczenia.

Poza spektaklami głównego nurtu odbywały się również wydarzenia programu „SZEKSPIROFF”, w ramach którego publiczność mogła obejrzeć filmy pod gołym niebem, wysłuchać koncertów, czy spotkać się z artystami na inspirujących i ciekawych warsztatach.

Wszystko to miało miejsce w niezwykłej scenerii Gdańska, który zaoferował wiele innych atrakcji. Równolegle z festiwalem odbywał się bowiem Jarmark Dominikański, a piękna pogoda zachęcała do spacerów po plaży i oglądania panoramy miasta z koła widokowego znajdującego się na Wyspie Spichrzów, czy wizyty w Europejskim Centrum Solidarności.

Z pewnością za rok będziemy na Festiwalu Szekspirowskim!

Uczniowie VI klasy szkoły podstawowej Kolegium Szkół Prywatnych najlepsi w województwie!

Tak jak w ubiegłych latach uczniowie szóstej lasy szkoły podstawowej osiągnęli najlepszy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty z języka angielskiego w województwie świętokrzyskim (dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi).

-Â2016 06 24 sp14

- 

Uczniowie VI klasy szkoły podstawowej Kolegium Szkół Prywatnych najlepsi w województwie!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Pierwszym Dwujęzycznym Gimnazjum i Gimnazjum Językowym w Kielcach

W tym roku uroczystość była wyjątkowo dostojna (gratulacje, wyróżnienia, podziękowania) i rozśpiewana - społeczność KSP lubi śpiewać (i robi to świetnie...). O dobry humor zadbał szkolny zespół kabaretowy - ale tego nie da się opisać - trzeba zobaczyć na żywo.
Do zobaczenia po wakacjach!

2016 06 24 gim07-2016 06 24 gim37

Więcej…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Pierwszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej i Szkole Podstawowej

Ostatni dzień roku szkolnego dostarczył wiele emocji i wzruszeń.
Uczniowie po całym roku pracy otrzymali wspaniałe świadectwa. Najlepsi zostali uhonorowani specjalnymi wyróżnieniami, nie obyło się bez łez w oku...
Przed nami wakacje!!!

2016 06 24 sp02-Â2016 06 24 sp14

Więcej…

W świecie numizmatów

W piątek uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Muzeum Narodowe w Kielcach i Narodowy Bank Polski. Swoją wizytę w Pałacu Biskupów Krakowskich młodzież rozpoczęła od zajęć dotyczących historii pieniądza. Najpierw uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego sposobów handlu w dawnych czasach, rozpoczynając od wymiany towar za towar, a kończąc na znanych nam kartach kredytowych. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć m.in. rekonstrukcję średniowiecznego zakładu mincerskiego, w którym sami wybijali monety dla siebie i swoich kolegów. Ważnym elementem zajęć była także wystawa, na której można było prześledzić całą historię pieniądza, oglądając m.in. monety z czasów greckich, rzymskich czy średniowiecznych oraz banknoty, poczynając od tych z czasów Powstania Kościuszkowskiego, a kończąc na współczesnych nam pieniądzach. Po zakończonych zajęciach uczniowie zostali oprowadzeni przez przewodnika po wnętrzach Pałacu Biskupów Krakowskich, gdzie podziwiali m.in. uzbrojenie z XVI w. czy wiszące na ścianach gobeliny i arrasy. Do szkoły wróciliśmy pełni nowych informacji i wrażeń, trzymając w dłoniach wybite przez siebie pieniądze, z wizerunkiem biskupa Jakuba Zadzika.

13495263_1251608751540068_2927908301550704400_n.jpg 13509053_1251608821540061_7275759400674597822_n.jpg

Więcej…

Rajd rowerowy Kielce - Wymysłów - Kielce, dzień II

W piątek, po zjedzony śniadaniu, złożyliśmy namioty i ruszyliśmy w drogę powrotną. Mimo deszczu wrócilićmy do Kielc w dobrych humorach.

13445701_1250170268350583_6765589620022355946_n_copy.jpgindeks_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Więcej…

Strona 62 z 80