Wizyta klas 0 i I w OMPiO

W czwartek (24 listopada) klasy 0a, 0b i 1a odwiedziły Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Uczniowie swoją wizytę rozpoczęli od obejrzenia ekspozycji prezentującej historię Polski. Następnie odbyły się warsztaty zatytułowane „Jaki znak twój? Polskie symbole narodowe”, w trakcie których dzieci wykonały flagę i godło naszego kraju.

12

Więcej…

Klub KSP- Kultura, Sztuka, Pasja i Świętokrzyska Akademia Filmowa

21 listopada 2016 uczniowie naszego gimnazjum i liceum obejrzeli w kinie Fenomen brytyjski film pt. „Jak to jest”. Film opowiada o dwójce nierozłącznych przyjaciół, Robbiego i Ziggiego , którzy za plecami rodziców eksperymentują z alkoholem, zdobywają pierwsze doświadczenia erotyczne ze starszymi dziewczynami i marzą o wszystkim, co zakazane. Ich młodzieńcza beztroska kończy się w chwili, gdy Robbie nagle trafia do szpitala, a lekarze diagnozują u niego poważną wadę serca, która może doprowadzić do śmierci. Choć z pozoru to komedia o seksie – „Jak to jest” to przede wszystkim skłaniająca do refleksji i pozbawiona sentymentu opowieść o prawdziwej przyjaźni i dojrzewaniu.

jak to jest

Wizyta na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Grupa uczniów klasy drugiej Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego z biologii miała okazję uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach „Transplantacja – jestem na TAK”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest transplantacja narządów, jaki jest aktualny stan badań i prognozy na przyszłość, jakie są jej podstawy prawne i etyczne, jak stać się dawcą. Mieli okazję poznać ideę transplantacji z punktu widzenia pacjenta, któremu przeszczepiono narząd.

Były to na pewno cenne informacje, które będą pomocne przy realizacji projektu.

ujk2ujk1

Więcej…

Wizyta klasy 2p, 3p1 i 3p2 w OMPiO

W dniu 17 listopada klasy 2p, 3p1 i 3p2 uczestniczyły w warsztatach historycznych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Tematyka zajęć dotyczyła patronów kieleckich ulic.

12

Więcej…

Wizyta w Bibliotece Wojewódzkiej klas II i III

W poniedziałek 14 listopada uczniowie klas: IIp, IIIp1i IIIp2 udali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza, gdzie uczestniczyli w warsztatach "Curesy (czyli kłopoty) z językiem Jidysz. Na zajęciach dzieci poznały obyczaje żydowskie. Pisały swoje imiona oraz śpiewały piosenkę w języku Jidysz. Następnie uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami mediateki oraz z zasadami funkcjonowania czytelni.

12

Więcej…

Święto Niepodległości w świetlicy

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały prace plastyczne związane z tematyką narodową. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – mapę Polski i flagi wyklejane kulkami bibuły, malowane farbą oraz wyklejane plasteliną. Oprócz tego, uczniowie przypomnieili sobie historię symboli narodowych i historię naszego kraju oglądając ciekawą prezentację multimedialną.

12

Więcej…

Jesienny spacer klas O

Nasi najmłodsi uczniowie postanowili wykorzystać słoneczne dni i w tym celu wybrali się na jesienny spacer. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że listopad nie jest brzydki:
„smutny i brzydki listopad być nie musi wcale, wystarczy mu się dobrze przyjrzeć żeby zobaczyć wiele zalet.
Spadają liście, szeleszczą wkoło, a wiatr je unosi gwiżdżąc wesoło.
Lecą kasztany cieszą się dzieci a słonko słabiej niż latem świeci.
Wiele w tym jest zabawy, chętnie z tego korzystamy i razem się liśćmi rzucamy”

IMG 4909IMG 4911

Więcej…

Wyniki konkursu "VERSTEHEN"

Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie na konkursie języka niemieckiego.

Adam Biernat zdobył 6. miejsce w kraju i 1. w województwie, Aleksandra Bochnacka: 7. miejsce w kraju i 1. w województwie, oboje zostali nagrodzeni dyplomami z wynikiem bardzo dobrym. Pola Jaros zajęła 16. miejsce w kraju i 2. miejsce w województwie oraz otrzymała dyplom z wynikiem dobrym. Z liceum najlepszy był Kacper Kwiatkowski - zajął 3. miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej i otrzymał dyplom z wynikiem dobrym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie Pierwszego Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum i Gimnazjum Językowego przygotowali obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Specjalną atrakcją był konkurs polegający na odgadywaniu tytułu pieśni patriotycznej po kilku nutach połączony z ich brawurowym wykonaniem. Gwiazdą uroczystości został Kacper Kwiatkowski – po jego koncercie oklaskom nie było końca.
Na zakończenie tradycyjnie uczniowie zmierzyli się z arcytrudnymi pytaniami w quizie historyczno-niepodległościowym.

001 002

Więcej…

Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Odświętne stroje, kotyliony i niezapomniane przedstawienie przygotowane przez uczniów klas trzecich - zapamiętamy ten dzień na długo.

001 002

Więcej…

Wizyta klas pierwszych w Bibliotece Wojewódzkiej

Uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy odwiedziły Bibliotekę Wojewódzką. Dzieci zapoznały się z różnymi typami książek, m. in. poznały książki 3D, książki o bogatej szacie graficznej, książki zabawki dla najmłodszych, a także te bazujące na wykorzystaniu jednej z technik animacyjnych z ruchomymi obrazkami. Dzieci uczestniczyły także w zabawach oraz czytaniu bajek.

13

Więcej…

Pomagamy przetrwać zimę!

Uczniowie Kolegium Szkół Prywatnych zakończyli zbiórkę karmy i kocy dla Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Dyminach. Osobiście zawieźli zebrane rzeczy, zapoznali się z funkcjonowaniem placówki oraz możliwością wolontariatu.

20161104 11024020161104 102002

Więcej…

"Verstehen"- konkurs z języka niemieciego

3.11.16 w czwartek odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Verstehen". Zadanie uczniów w tym konkursie interaktywnym polegało na wysłuchaniu 24 pytań o różnym poziomie trudności w języku niemieckim i udzielaniu 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Pytania konkursowe były inne dla każdej kategorii wiekowej. Czekamy na wyniki!

6.11.16 006

Mistrzowstwa Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu klasy III-IV

Drugiego października 2016r. na pływalni „FOKA” w Kielcach odbyły się MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KL III - IV, w których nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział.

0102

Więcej…

Strona 62 z 83