Mistrzowstwa Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu klasy I-II

W dniu 26.10. 2016r. na pływalni „FOKA” – Kielce Os. Barwinek 31 odbył się MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KL I - II,
w których nasza szkoła wzięła udział.

Kolegium Szkół Prywatnych reprezentowane było przez 6 uczniów z klas II:
- Filip Rak kl. II b;
- Aleksandra Dąbrowska kl. II p;
- Dominika Dąbrowska kl. II p;
- Izabela Juszczyk kl. II p;
- Scarlett Lafa kl. II p;
- Nel Szczepaniak kl. IIp.

główneDSCF3731

Więcej…

Zachwyceni Budapesztem

W środę, 19 października, nasi uczniowie wyjechali na trzydniową integracyjną wycieczkę do stolicy Węgier. Po wczesnej pobudce, w środę rano, ruszyliśmy w kierunku Budapesztu. Po drodze zwiedziliśmy położone nad Dunajem miasto Szentendre, gdzie zwiedziliśmy muzeum marcepanu. Uczniowie byli pod wrażeniem ważących kilkaset kilogramów rzeźb wykonanych ze słodkiego surowca. Po wieczornym spacerze malowniczymi uliczkami Szentendre wyruszyliśmy do Budapesztu. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy stolicę Węgier, rozpoczynając do budynku Parlamentu, a skończywszy na reprezentacyjnym deptaku ulicy Vaci. Wieczorem udaliśmy się na Wzgórze Gellerta gdzie podziwialiśmy nocną panoramę Budapesztu, która zrobiła na nas olbrzymie wrażenie. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy w Budapeszcie, była wyspa Św. Małgorzaty, położona nad Dunajem. Zwiedziliśmy tam ogrody botaniczne oraz ruiny klasztoru Dominikanek. Do Polski wróciliśmy pełni wrażeń, powtarzając wraz z przewodnikiem polsko-węgierskie przysłowie Lengyel, Magyarkét jó barát, Együtt harcol s issza borát”. Nasza wycieczka zbiegła się także w czasie z obchodami 60 rocznicy Powstania Węgierskiego.

12

Więcej…

Wizyta w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

19 października klasy 0-III odwiedziły Teatr Lalki i Aktora "Kubuś". Mali widzowie z niezwykłym zainteresowaniem obejrzeli spektakl pt."Kopciuszek". Ta jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni została przedstawiona w bardzo ciekawy sposób. Przenieśliśmy się w świat magii, wróżek i gadających warzyw. Jednak największym zaskoczeniem był tytułowy Kopciuszek, który okazał się... muppetą.

12

Więcej…

Wycieczka klas 0a, 0b, 2p. 3p1 i 3p2

W dniu 13.10 uczniowie klas 3p1, 3p2, 2p, 0a, 0b wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Podczas zwiedzania ekspozycji każdy miał możliwość wypróbować ciekawe eksponaty oraz poznać podstawowe prawa fizyki. Następnie wszyscy uczniowie z zainteresowaniem i ogromnym zaangażowaniem pracowali w trakcie warsztatów edukacyjnych zamieniając się na chwilę w farmaceutów. Przygotowywali krem na zimę oraz pachnącą sól do kąpieli.

12

Więcej…

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Pana Artura Knapa

14 października 2016 roku w trakcie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej

nasz wieloletni nauczyciel języka polskiego, Przewodniczący Rady Szkoły

Artur Knap

został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Nordowej przez Swiętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Medal nadawany jest nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej – pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

GRATULUJEMY!!!

02 01

Dzień Edukacji Narodowej

dzien nauczyciela2010

Ślubowanie klas pierwszych

12 października w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I a Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej oraz klasy I p Prywatnej Szkoły Podstawowej. W uroczystości wzięli Dyrektor Szkoły Pan Piotr Hnidan, Zastępca Dyrektora Pani Barbara Biały, Rodzice, Dziadkowie, Grono Pedagogiczne i cała brać szkolna.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania, było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Najmłodsi otrzymali również słodkie upominki. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

a01a02

Więcej…

Weekendowe spotkanie w szkole

ÂÂ 3kosci

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie
  miłośników gier bez prądu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (15 października) o godzinie 10:00 w klubie przy ul. Karczówkowskiej 27

3 kości foto

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum, Gimnazjum Językowego i Liceum Ogolnokształcącego wybrali skład Samorządu Uczniowskiego 2016/17.
Przewodnicząca została Katarzyna Borek z kl. II gimnazjum, wiceprzewodniczącym Jędrzej Metryka z kl. III G1, sekretarzem Weronika Stachura z kl. III G2. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów pieczę sprawowała komisja wyborcza w skład, ktorej wchodzili: Dominika, Ola i Maks.

DSC04942DSC04933

Więcej…

Warsztaty językowo- kulturowe Brit Up!

3 października uczniowie klas pierwszych Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum uczestniczyli w całodniowych
warsztatach językowo-kulturowych Brit Up! zatytułowanych Shakespeare Lives, czyli miłość, tragedia, zemsta i wciąż używane zwroty językowe zapożyczone z Szekspira prowadzonych po angielsku przez ekspertów British Council. Były one doskonałą okazją na całodzienny aktywny kontakt z żywym językiem angielskim, przełamanie blokady w używaniu języka angielskiego poza szkołą. Okazały się też źródłem nowej, ciekawej i praktycznej wiedzy, która pomoże lepiej przygotować się do różnych egzaminów z języka angielskiego.
Uczniowie brali również udział w sesji komputerowej innowacyjnego testu z języka angielskiego Aptis for Teens, zakończonej uzyskaniem przez uczniów indywidualnych raportów z wynikami, którego zadaniem jest szybka i precyzyjna ocena kluczowych na umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

12

Więcej…

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się w ostatni piątek września.
W tym roku dzień ten przypadł 30.09.
Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.
Nasi uczniowie chętnie przystąpili do "egzaminu". Każdy kto poprawnie rozwiązał zadania otrzymywał naklejkę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Drugą częścią atrakcji był spacer przez Kielce, w trakcie którego uczniowe przepytywali mieszkańców naszego miasta.

Wszyscy, którzy wzięli udział w naszej zabawie otrzymali medale Mistrza Tabliczki Mnożenia.

 

01 02

Więcej…

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Został on zaproponowany przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.

Uczniowie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej wysłuchali fragmentów "Chatki Puchatka/THE HOUSE AT POOH CORNER" - A.A. Milne w naszym ojczystym jęzku i w wersji oryginalnej - angielskiej. W niecodzinnej roli aktorów wystąpła Dyrekcja Szkoły: Piotr Hnidan (wersja angielska) i Barbara Biały (wersja polska).

1 2

Więcej…

Europejski Dzień Języków Obcych

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła, iż 26 września wszyscy mieszkańcy UE obchodzić będą Europejski Dzień Języków.

W tradycji naszej szkoły języki obce zawsze zajmowały dominujące miejsce, dlatego uczniowie szkół podstawowych z przyjemnością uczestniczą w akademiach i zabawach organizowanych przez nich i dla nich tego szczególnego dnia w KSP. W tym roku jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV a, przedstawiając informacje dotyczące nauki języków obcych i korzyści, które z niej płyną. Następnie klasa IIIp1 zaprezentowała ciekawostki na temat różnych krajów europejskich. Kolejnym punktem dnia był quiz dotyczący słynnych budowli naszego kontynentu. Wiedza uczniów okazała się imponująca!. Po zakończeniu części informacyjnej, rozpoczęły się występy naszych uczniów w różnych językach – mogliśmy wysłuchać piosenek, rymowanek i autoprezentacji po angielsku i niemiecku, wiersza po hiszpańsku, jak również „Lokomotywy” Juliana Tuwima w języku angielskim. Na zakończenie podziękowaliśmy sobie wzajemnie za mile spędzony czas w sześciu językach obcych.

1 2

Więcej…

Języki to nasza siła!

Dziś jak co roku świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie poznali genezę i cele tego wyjątkowego dnia, zmierzyli się z quizem na temat języków obcych i języka ojczystego (wygrała klasa IIIG2). Na zakończenie wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach języka rosyjskiego, włoskiego i migowego.

P.S. Ogromne podziękowania dla Darii, Izy i Dawida oraz Pań nauczycielek ze Szkoły dla Słabosłyszących i Niesłyszących

1 2

Więcej…

Strona 64 z 83