XXIV Tydzień Kultury Języka w KSP

W ramach XXIV Tygodnia Kultury Języka uczniowie gimnazjum mogli uczestniczyć w konkursach zorganizowanych z myślą o poszerzaniu wiedzy na temat mowy ojczystej. Kilkanaście osób próbowało swych sił zmagając się z testem językowym, w rozwiązaniu poszczególnych zadań pomocna była wiedza z zakresu frazeologii, fleksji czy poprawności językowej. Najlepsi okazali się Katarzyna Borek, Aleksandra Bochnacka i Jędrzej Metryka.
Wielu emocji dostarczył również konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Pięknego Czytania. Tu, co bardzo cieszy, wybór zwycięzcy nie był łatwy, tym bardziej więc na uznanie zasługuje Zuzanna Staszczyk, która otrzymała ten zaszczytny tytuł.

altalt

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego - English Ace

9 marca, punktualnie o godzinie 13 00, uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum Językowego przystąpili do rozwiązywania Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - English Ace- organizowanego przez JERSZ - Łowcy Talentów. Jest to konkurs motywujący uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pytania obejmowały zagadnienia z gramatyki, leksyki, historii i kultury Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz innych krajów anglojęzycznych. Po 45 minutowych zmaganiach z testami, nasi fani języka angielskiego opuścili aulę i wrócili na zajęcia lekcyjne.

Lekcje żeglarskie

We wtorek, 8 marca, w Szkole Podstawowej odbyły się lekcje żeglarskie prowadzone przez instruktora z UKS Zalew Kielce. Zajęcia odbywały się w auli, najpierw był wykład teoretyczny formie prezentacji audiowizualnej, a później zajęcia praktyczne z wykorzystaniem łódki, kamizelek ratunkowych, lin i małych modeli żaglówek. W trakcie zajęć przeprowadzane były różne konkursy np. wiązania węzłów. Celem lekcji było przybliżenie dzieciom żeglarstwa, jako dyscypliny sportu oraz przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Ogromną atrakcję stanowiła przywieziona do szkoły mała żaglówkę klasy "Optimist".

altalt

Więcej…

Biała szkoła

Już po raz kolejny spędziliśmy wspólnie tydzień naszej tradycyjnej „Białej Szkoły” w Białce Tatrzańskiej. Pogoda na szczęście nie zawiodła – śnieg na stoku, lekki mróz nocą stworzyły nam odpowiednie warunki do jazdy na nartach i snowboardzie. Młodzież pod okiem instruktorów doskonaliła swoje umiejętności na stokach o różnych stopniach trudności. Nie zabrakło także innych atrakcji jak wieczorne pływanie i relaks w basenach termalnych w kompleksie „Bania”. Po fizycznym wysiłku na stoku wizyta na basenie była strzałem w dziesiątkę. Mimo że nie odbywały się typowe lekcje, nuta szkolna przewijała się każdego dnia. Nauczyciele organizowali nam quizy przedmiotowe, zabawy językowe, czy zawody na przykład w tenisie stołowym.
Jak co roku odwiedziliśmy Zakopane. Krótki spacer po Krupówkach, zakupy i spojrzenie na panoramę Tatr.Biała Szkoła przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości i na pewno spotkamy się za rok!
A jak dobrze się bawiliśmy – widać na zdjęciach!

biaka gj2biaka sp12

Więcej…

Zajęcia techniczne z Ozobotem

Na zajęciach technicznych uczniowie Gimnazjum Językowego poznali podstawy programowania i robotyki. Opracowywali trasy, którymi miał podążać Ozobot. Korzystając z kombinacji kolorystycznych wydawali mu polecenia i pomagali znaleźć drogę do sklepu po drugiej stronie rzeki.
Ozobot to miniaturowy robot, dzięki zamontowanym czujnikom optycznym rozpoznaje kolory i podąża za linią (Line Follower). Pojazdy Automatycznie Sterowane (AVGs) używane są w prawie każdym przemyśle do transportu materiałów na linie produkcyjne, przemieszczania produktów w magazynach, ale także przy dostarczaniu jedzenia w restauracjach lub leków w szpitalach.

20160226_135229.jpg20160225_144101.jpg

Warsztaty języka niemieckiego

Dnia 25 lutego, w czwartek grupa uczniów klasy 3G ucząca się języka niemieckiego wybrała się na warsztaty metodyczno-kulturoznawcze zorganizowane przez Instytut Filologii Obcych (Filologia Germańska) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Temat warsztatów to Wie leben die Deutschen und wie sind sie wirklich? (Kompetenzbereich HV)Niemcy – jak żyją, jacy są naprawdę? Uczniowie mieli okazję obejrzenia bardzo ciekawych prezentacji. Następnie na podstawie edukacyjnych filmów niemieckojęzycznych uczniowie wypełniali karty pracy. Nasi gimnazjaliści świetnie sobie poradzili w towarzystwie przybyłych na warsztaty licealistów, szczególną aktywnością wykazał się Radosław Michalewski.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

18 i 19 lutego w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę słowników, leksykonów i innych książek poświęconych językowi polskiemu. Wystawa powstała z okazji przypadającego na 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który został ustanowiony w 1999 r. dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. O tym, co to jest język ojczysty i dlaczego warto o niego dbać rozmawiali w bibliotece uczniowie klasy 3p2. Próbowali także swoich sił w odszukiwaniu haseł w słowniku na czas, głowili się nad poprawną pisownią ortograficzną oraz rozstrzygali dylematy „włączać” czy „włanczać”, „wziąć” czy „wziąść”, „tu pisze” czy „jest napisane” itp. Zadaniem uczniów było także poprawne przeczytanie zdania z trudnymi do wyartykułowania słowami. Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że teraz będą włączać światło, a nie włanczać, na drugie śniadanie jeść pomarańczę zamiast pomarańcza, wydarzenia umiejscowią w dwa tysiące szesnastym roku, a nie w dwutysięcznym szesnastym, nie ośmielą cofać się do tyłu, a na spotkania pójdą do auli, a nie na aulę. Założą sweter, kiedy wieje wiatr, fakt nigdy nie będzie nosił miana autentyczny, a dzwonić będą pod numer, a nie na numer.

Sukcesy Naszych Uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej KSP po raz kolejny zdobyli laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. W tym roku najwyższe miejsca zajęli Filip Wojdan z klasy VI – zdobywca szóstego miejsca w kraju w kategorii szkół podstawowych oraz Maksymilian Wroński, który uzyskał czwarte miejsce w Polsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

KSP uhonorowane nagrodą Lider Regionu

W dniu 29 stycznia 2016 Kapituła nagrody "Liderzy regionu 2015" przyznała Kolegium Szkół Prywatnych tytuł Lidera Regionu 2015 w kategorii Nowe Horyzonty za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań - utworzenie i prowadzenie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum i Pierwszego Dwujęzycznego Liceum.
Dziękujemy za wyróżnienie!


Lider Regionu
2010
Lider Regionu
2015
Skrzydła
2012
Skrzydła
2014
Skrzydła 2015

Prelekcja o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i narkotykami

Dziś, 12 lutego, klasy Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum oraz Gimnazjum Językowego wzięły udział w spotkaniu poświeconym dopalaczom i cyberprzemocy. Prelekcja prowadzona przez policjantkę w stopniu młodszego aspiranta, p. Anitę Biesagę miła na celu uświadomić młodzieży skalę zagrożeń związanych zarówno z narkotykami jak i nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Ważne były również wskazówki dotyczące reagowania w sytuacjach, z którymi młodzi ludzie mogą mieć styczność na co dzień.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 25 listopada 2015r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.

BVIKLJDF.png
  • Jędrzej Metryka, uczeń klasy II gimnazjum, zajął 11 miejsce w województwie świętokrzyskim i oprócz dyplomu jako nagrodę uzyskał możliwość udziału w konkursie Maks Matematyczny.
  • Mikołaj Marzec - dostał dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole wśród uczniów klas III gimnazjum.

alt alt

Więcej…

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND

W dniu 18 listopada 2015r. odbył sie Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund a nasi uczniowie, którzy wzięli w nim udział odnieśli sukces i zdobyli nagrody:
-Aleksandra Bochnacka za zajęcie 1 miejsca w województwie i kraju w kategorii klas drugich otrzymała bon do księgarni Gandalf o wartości 200 zł,

-Adam Biernat za zajęcie pierwszego 1 miejsca w województwie w kategorii klas pierwszych otrzymał pendrive’a,
-Julia Iwan uczennica klasy 3G dostała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole klas 3 gimnazjum.
Uczniowie klas drugich: Pola Jaros i Mikołaj Pyczek zostali nagrodzeni dyplomami z wynikiem bardzo dobrym.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania:
-Bartosz Tomaszewski z klasy 3G zajął 4 miejsce w województwie
-Mikołaj Giemza z klasy 2G zajął 5 miejsce w województwie
-Karolina Wałdoń z klasy 1G, Sara Zając z klasy 2G1, Radosław Michalewski z klasy 3 G zajęli ex aequo 7 miejsce w województwie a Wiktor Wawrzeńczyk z klasy 2G2 zajął 8 miejsce.
Weronika Stachura i Jakub Sadowski z klasy 2G2 oraz Mikołaj Marzec z klasy 3G zajęli ex aequo 10 miejsce w województwie, natomiast Mikołaj Wiatrowski z klasy 3G zajął 12 miejsce w województwie świętokrzyskim.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 STYCZNIA 2016r. - PIĄTKOWA NOC BIOLOGÓW
„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

Pod takim hasłem już po raz kolejny nasi gimnazjaliści uczestniczyli do późnych godzin wieczornych w „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na tę jedną noc każdy mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. Z bliska można było poznać tajemnicę naszych ptaków, przedziwny świat grzybów i porostów, dowiedzieć się jak rośliny reagują na temperaturę, co kryją morskie otchłanie, z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić?

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku uczniowie Gimnazjum brali udział w publicznej zbiórce pieniędzy WOŚP. W tym roku na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę 10 stycznia 28 wolontariuszy z KSP kwestowało w centrum Kielc.

Strona 70 z 83