Mikołajkowy turniej siatkarski

Duch sportu z białą brodą i workiem prezentów wspierał dziś zawodników turnieju piłki siatkowej. Rywalizacja była twarda, ale uczciwa... Po serii meczów okazało się, że najlepsza jest klasa IIg2 – gratulujemy wygranej.
Podsumowaniem turnieju były mecze towarzyskie – zwycięzców IIg2 vs. nauczyciele KSP, oraz Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP vs. KSP. Wyniki rozgrywek towarzyskich zostaną ustalone przy zielonym stoliku... ;-)
Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP: Elwira Stojek, Aleksandra Przywecka, Beata Wawrzeńczyk, Ewelina Wierzbicka, Paweł Rak, Marek Wroński, Marcin Borzych i Tomasz Gil.
Dziękujemy Rodzicom za udział w rozgrywkach!!!
Reprezentacja KSP: Barbara Żeleźnikow (WF), Paulina Lech-Borowiec(WF),Edyta Machulska (plastyka), Andrzej Żeleźnikow(WF), Bartosz Kułan(historia), Krzysztof Pitula (muzyka), Piotr Hnidan (dyrektor).

Wybieramy najsympatyczniejszą klasę pierwszą!

Dziś w Echu Dnia ukazał sią artykuł który jest zwieńczeniem edukacyjnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Tradycyjnie już, wraz z jego ukazaniem się rusza plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę.
Głosowanie zaczęło się w czwartek, 3 grudnia, a zakończy w poniedziałek, 28 grudnia, o godzinie 24. Można głosować na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, klików na portalu www.echodnia.eu oraz poprzez portal społecznościowy Facebook. Głos przez SMS = 10 punktów, przez Facebook = 2 punkty, klik na portalu echodnia.eu = 1 punkt.

altaltalt

Głosuj na klasę 1a
Głosuj na klasę 1b
Głosuj na klasę 1p

Mikołajkowe Zabawy

W dniu 3 grudnia w szkolnym Klubie COOLTURA uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej KSP gościli na „Mikołajkowych Zabawach” dzieci z przedszkola. Był minikoncert mikołajowych piosenek śpiewanych w różnych językach, konkurencje w zjadaniu ciastek zawieszonych na nitce i jedzeniu pierników, konkurs zagadek ukrytych w balonach i zabawy plastyczne – spacer z wykonaniem portretu Mikołaja. Uczniowie i ich goście bawili się świetnie, rozdano wiele słodkich nagród i upominków. Zapraszamy do fotorelacji z „Mikołajkowych Zabaw”.

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili sie wspólnie na dyskotece w szkolnym Klubie Cooltura. Oprawę muzyczną zapewnili absolwenci Gimnazjum Językowego - Michał Biały, Franek Gładysiński i Michał Skrok. Samorząd Uczniowski zorganizował kącik wróżb gdzie uczniowie losowali przepowiednie, lali wosk i mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na zdjęciach ;)

 alt alt

Więcej…

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Wczoraj, 26 listopada, do świetlicy szkolnej, prosto z Łysej Góry, zawitały czarownice. Pomocnice Świętego Andrzeja warzyły magiczną miksturę, zaklęcia rzucały i czary urządzały. Opowiedziały dzieciom o polskich tradycjach andrzejkowych, a następnie zaprosiły wszystkich do wróżb i zabaw przy muzyce. Wesołe pląsy i harce zakończyły się wspólnie wypowiedzianym zaklęciem, a magiczna mikstura zamieniła się w złote talary. Każde grzeczne dziecko otrzymało ten symbol szczęścia i sukcesu z wróżbą na przyszły rok.

113 rocznica powstania maskotki pluszowego misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.Z tej okazji uczniowie klas pierwszych SP przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Na zajęciach dzieci poznały historię pluszowego misia i dowiedzieliśmy się, komu ukochana maskotka każdego dziecka zawdzięcza swoje imię Teddy Bear.

altalt

Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w zbiórce zabawek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W dniu 25 listopada przekazali misie, lalki, gry, puzle, samochody, klocki, książki i przybory plastyczne przedstawicielom Fundacji Mam Marzenie. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice wspierając zbiórkę zabawek. W Gimnazjum akcję koordynował wiceprzewodniczący szkoły - Bartosz Dziopa z klasy IIIG. Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim darczyńcom. za udział w zbiórce na ten szlachetny cel.

Więcej o przekazaniu zabawek

Jak rodzi się pomysł na książkę? - spotkanie z Marią R. Foti

Jak rodzi się pomysł na książkę? Czy praca nad powieścią to tylko przyjemność realizowania swojej pasji? Jak wygląda droga rękopisu na półki księgarń? Odpowiedzi na te i inne spontanicznie zadawane pytania udzieliła uczniom KSP Maria R. Foti -autorka powieści „Syreny i bogowie”, absolwentka Gimnazjum Językowego a obecnie studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na spotkaniu z młodzieżą przybliżyła mity i tradycje, które znalazły odbicie w jej debiutanckiej powieści. Dla uczniów, którzy już próbują swoich umiejętności na polu literatury, spotkanie to stanowiło cenne zajęcia warsztatowe, a dla pozostałych czytelników wyjątkową możliwość spotkania z kimś, kto swoją przygodę z pisarstwem i językami obcymi rozpoczynał w naszej szkole. Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele, zwłaszcza ci pamiętający swoją dawną uczennicę, po raz kolejny uświadomili sobie, z jak wartościowymi młodymi ludźmi mają do czynienia na co dzień. Słowa Marii Foti o konieczności dążenia do rozwijania swoich pasji i wykorzystywania możliwości jakie daje szkoła to z pewnością cenna wskazówka dla naszych uczniów.

XIII Edycja Dnia Języka Niemieckiego

W czwartek, 19 listopada 2015 r. nasi uczniowie Pola Jaros z klasy IIG1 i Adam Biernat z 1G wraz z nauczycielką języka niemieckiego wybrali się na warsztaty organizowane w ramach XIII Edycji Dnia Języka Niemieckiego. Organizowanej przez ŚCDN. Podczas szkolenia „Weihnachten im Deutschunterricht - Święta Bożego Narodzenia na lekcji języka niemieckiego” prowadzonego przez panią Ewę Ciemnicką, lidera projektu DELFORT nauczyciele mieli okazję wzbogacić swój warsztat metodyczny. Jednocześnie odbyły się zajęcia dla uczniów zatytułowane: „Besuch in der Schweiz - wizyta w Szwajcarii” Pod okiem pani Doroty Królikowskiej uczniowie w przyjemny sposób sprawdzali swoje kompetencje językowe i dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Szwajcarii. Po odbytych warsztatach wrócili na zajęcia o wiele bogatsi w wiedzę ;-)

alt alt

11 listopada - Narodowe Świeto Niepodległości

Dziś, 10 XI 2015r w Szkole Podstawowej KSP odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Uroczystą atmosferę przedstawienia docenili uczniowie Szkoły i zaproszeni rodzice.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Dziś, 10 listopada 2015 r. w audytorium II w budynku Szkół Gimnazjalnych KSP, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. W pierwszej części zgromadzeni uczniowie wysłuchali krótkiego wystąpienia nauczyciela historii, po czym aula oddana została do dyspozycji zaproszonego gościa, lubelskiego muzyka Pana Adama Jarząbka, który zabrał zebranych w podróż po wybranych wydarzeniach historycznych, zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego. Uczniowie z wypiekami na twarzach słuchali utworów takich jak: „Mury”, „Nasza Klasa”, „Ostatnia mapa Polski”, „Ballada Wrześniowa” czy „Pan Kmicic”. Każda z pieśni poprzedzona był krótkim komentarzem. Po zakończeniu uroczystości uczniowie zadawali muzykowi pytania oraz prosili o zagranie wybranych utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.

alt alt

Więcej…

Członkowie Klubu Kultura Sztuka Pasja w kinie Fenomen na projekcji filmu "Persepolis"

alt

10 listopada 2015 w ramach działalności Klubu KSP - Kultura, Sztuka, Pasja, uczniowie Gimnazjum Językowego
i Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum obejrzeli w kinie Fenomen film pt. „Persepolis”. Według krytyków
to film dla każdego - dla miłośników komiksu, animacji i dobrego kina. Dla dzisiejszych trzydziestokilkulatków, którzy będą mogli przypomnieć sobie czas swojego dojrzewania w Polsce przełomu lat 70. i 80. Dla osób pragnących poznać prawdę o Iranie i Irańczykach. Dla kobiet poszukujących swojego miejsca na ziemi. To lekcja kobiecości, tolerancji i … rocka.

Nasi uczniowie oczami inteligentnego dziecka mogli obserwować jak Iran, w którym panowała wolność, a ludzie żyli szczęśliwie, powoli zmienia się w zamkniętą klatkę, gdzie za noszenie adidasów i przypinki z Michaelem Jacksonem można zostać zatrzymanym na ulicy. Obejrzeli film o dojrzewaniu w sytuacji terroru, zniewolenia, zakazów, nakazów, na tle oszalałej historii i w przeddzień Święta Niepodległości mogli uświadomić sobie jak dużo mamy szczęścia, że żyjemy w wolnym, niezależnym i demokratycznym kraju.
W tematykę filmu wprowadziła uczniów pani Barbara Biskup, która na co dzień zajmuje się prawami człowieka
i przeciwdziałaniu dyskryminacji. Uczniowie chętnie odpowiadali na jej pytania i dzielili się spostrzeżeniami
oraz przemyśleniami na temat filmu.

Półfinał zawodów o Puchar Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu

Wczoraj w dniu 09.11. 2015r. na pływalni „FOKA” odbył się półfinał zawodów o Puchar Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu w których nasi uczniowie wzięli udział. Zawody rozgrywane były w dwóch terminach, a wyniki rywalizacji wyłonią szkoły zakwalifikowane do finałów. Nasza szkoła reprezentowana była przez 26 uczniów z klas: II, III, V i VI. Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • 25m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców klas I-III,
  • 50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców klas IV-VI,
  • 25m stylem klasycznym chłopców klas I-III,
  • 25m stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców klas I-III,
  • oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców klas I-VI.

Wszyscy nasi zawodnicy spisali się na medal angażując się w 100% podczas konkurencji. Trzykrotnie nasi uczniowie stali na podium:
-Kosma Zwierzchowski za zajęcie 1 miejsca na dystansie 25m stylem grzbietowym chłopców klas I-III z wynikiem: 25,64 oraz za zajęcie 3 miejsca na dystansie 25m stylem dowolnym chłopców klas I-III z wynikiem: 22.80.
-Michał Jezierski za zajęcie 2 miejsca na dystansie 25m stylem klasycznym chłopców klas I-III z wynikiem: 35.05.
Nie da się ukryć, że Kolegium Szkół Prywatnych miało najlepsze grono kibiców na trybunach pływalni w postaci uczniów i rodziców.

alt alt

Więcej…

Spotkanie ze Zgrzyciakami

W ostatnim czasie klasa III p1 wzięła udział w testach Strefy Gier w ramach projektu e-podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie poznali fascynujący świat Zgrzyciaków. Wspólnie z Figiem, Eronem i Animą stawili czoła złośliwemu Profesorowi Zgrzytowi, który sieje zamęt swoimi wynalazkami w świecie Julki i Kuby oraz Zgrzyciaków. Wszystko wskazuje na to, że rosną nam profesjonalni testerzy.

Strona 70 z 82