24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku uczniowie Gimnazjum brali udział w publicznej zbiórce pieniędzy WOŚP. W tym roku na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę 10 stycznia 28 wolontariuszy z KSP kwestowało w centrum Kielc.

Jasełka " Kolęda idzie przez las"

22 grudnia klasa "0" zaprezentowała się w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie wcielili się w role zwierzaków leśnych, towarzyszyły im anioły, diabeł oraz leśniczy. Postacie wyruszyły do stajenki na spotkanie z Maryją i Józefem. O oprawę muzyczną zadbały klasy Ia i Ib rozpoczynając i kończąc przedstawienie utworami świątecznymi w języku angielskim.

SAM_7194.JPGSAM_7209.JPG

Talent Show2

22 grudnia w auli budynku przy ul. Karczówkowskiej odbył się pokaz Talent Show 2 - to już druga edycja tego programu w naszej Szkole. W pokazie wzięli udział Maja Gil, Blanka Chmielewska, Dominika Jędrzejczyk, Natalia Kurkiewicz i Mateusz Trojnar. Premierowe skecze przedstawił Kabaret w składzie: Wiktor Wawrzeńczyk, Jakub Tomaszewski i Radek Wierzbicki. Na zakończenie wystąpił gość specjalny - zespół SOUND RUSH.

SAM_7280.JPGSAM_7282.JPG

Więcej…

Gra językowa

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego przed świętami uczniowie klas pierwszych SP wcielili się w rolę elfów w grze językowej - ich zadaniem było przyporządkowanie kart obrazkowych zawierających niemieckie nazwy zabawek do ich kolorów. Pierwszoklasiści musieli zdążyć wykonać to zadanie przed przybyciem Mikołaja do fabryki zabawek, inaczej dzieci nie dostałyby prezentów pod choinkę. Uczniowie zmobilizowani tym zagrożeniem bardzo szybko poradzili sobie z ćwiczeniem językowym i zdołali uratować święta. Gra miała na celu utrwalenie nazw zabawek i kolorów w języku niemieckim. Dzieci powtórzyły również liczebniki - wykonały świąteczne gwiazdki łącząc poznane cyfry oraz pokolorowały choinkę według legendy oznaczonej cyframi. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali słodycze za nieprzeciętną aktywność i zaangażowanie.

Wioska Świętego Mikołaja

21 grudnia klasy 1 - 3 SP wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Bałtowa. Pogoda i dobre humory dopisywały. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowieści Świętego. Każdy z nas otrzymał słodka niespodziankę. Zwiedziliśmy niesamowitą, bajkową wioskę Świętego Mikołaja i jego elfów, a na Jarmarku Pani Choinki zrobiliśmy niezwykłe zakupy. Braliśmy także udział w warsztatach malowania gipsowych figurek w kształcie aniołów. Na zakończenie skosztowaliśmy aromatycznej, zimowej herbaty. Zadowoleni, przepełnieni świąteczną atmosferą wróciliśmy do Kielc.

Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek"

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali spektakl, przygotowany w ramach zajęć Kółka teatralnego - Bajki pomagajki. Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek" nauczyła nas, że zawsze należy służyć pomocą innym, a wszelkie dobro, które dajemy wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Mikołajkowy turniej siatkarski

Duch sportu z białą brodą i workiem prezentów wspierał dziś zawodników turnieju piłki siatkowej. Rywalizacja była twarda, ale uczciwa... Po serii meczów okazało się, że najlepsza jest klasa IIg2 – gratulujemy wygranej.
Podsumowaniem turnieju były mecze towarzyskie – zwycięzców IIg2 vs. nauczyciele KSP, oraz Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP vs. KSP. Wyniki rozgrywek towarzyskich zostaną ustalone przy zielonym stoliku... ;-)
Reprezentacja Rodziców Uczniów KSP: Elwira Stojek, Aleksandra Przywecka, Beata Wawrzeńczyk, Ewelina Wierzbicka, Paweł Rak, Marek Wroński, Marcin Borzych i Tomasz Gil.
Dziękujemy Rodzicom za udział w rozgrywkach!!!
Reprezentacja KSP: Barbara Żeleźnikow (WF), Paulina Lech-Borowiec(WF),Edyta Machulska (plastyka), Andrzej Żeleźnikow(WF), Bartosz Kułan(historia), Krzysztof Pitula (muzyka), Piotr Hnidan (dyrektor).

Wybieramy najsympatyczniejszą klasę pierwszą!

Dziś w Echu Dnia ukazał sią artykuł który jest zwieńczeniem edukacyjnej akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Tradycyjnie już, wraz z jego ukazaniem się rusza plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę.
Głosowanie zaczęło się w czwartek, 3 grudnia, a zakończy w poniedziałek, 28 grudnia, o godzinie 24. Można głosować na trzy sposoby: za pomocą SMS-ów, klików na portalu www.echodnia.eu oraz poprzez portal społecznościowy Facebook. Głos przez SMS = 10 punktów, przez Facebook = 2 punkty, klik na portalu echodnia.eu = 1 punkt.

altaltalt

Głosuj na klasę 1a
Głosuj na klasę 1b
Głosuj na klasę 1p

Mikołajkowe Zabawy

W dniu 3 grudnia w szkolnym Klubie COOLTURA uczniowie klas pierwszych Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej KSP gościli na „Mikołajkowych Zabawach” dzieci z przedszkola. Był minikoncert mikołajowych piosenek śpiewanych w różnych językach, konkurencje w zjadaniu ciastek zawieszonych na nitce i jedzeniu pierników, konkurs zagadek ukrytych w balonach i zabawy plastyczne – spacer z wykonaniem portretu Mikołaja. Uczniowie i ich goście bawili się świetnie, rozdano wiele słodkich nagród i upominków. Zapraszamy do fotorelacji z „Mikołajkowych Zabaw”.

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum bawili sie wspólnie na dyskotece w szkolnym Klubie Cooltura. Oprawę muzyczną zapewnili absolwenci Gimnazjum Językowego - Michał Biały, Franek Gładysiński i Michał Skrok. Samorząd Uczniowski zorganizował kącik wróżb gdzie uczniowie losowali przepowiednie, lali wosk i mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na zdjęciach ;)

 alt alt

Więcej…

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Wczoraj, 26 listopada, do świetlicy szkolnej, prosto z Łysej Góry, zawitały czarownice. Pomocnice Świętego Andrzeja warzyły magiczną miksturę, zaklęcia rzucały i czary urządzały. Opowiedziały dzieciom o polskich tradycjach andrzejkowych, a następnie zaprosiły wszystkich do wróżb i zabaw przy muzyce. Wesołe pląsy i harce zakończyły się wspólnie wypowiedzianym zaklęciem, a magiczna mikstura zamieniła się w złote talary. Każde grzeczne dziecko otrzymało ten symbol szczęścia i sukcesu z wróżbą na przyszły rok.

113 rocznica powstania maskotki pluszowego misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 113 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.Z tej okazji uczniowie klas pierwszych SP przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Na zajęciach dzieci poznały historię pluszowego misia i dowiedzieliśmy się, komu ukochana maskotka każdego dziecka zawdzięcza swoje imię Teddy Bear.

altalt

Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w zbiórce zabawek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. W dniu 25 listopada przekazali misie, lalki, gry, puzle, samochody, klocki, książki i przybory plastyczne przedstawicielom Fundacji Mam Marzenie. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice wspierając zbiórkę zabawek. W Gimnazjum akcję koordynował wiceprzewodniczący szkoły - Bartosz Dziopa z klasy IIIG. Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim darczyńcom. za udział w zbiórce na ten szlachetny cel.

Więcej o przekazaniu zabawek

Jak rodzi się pomysł na książkę? - spotkanie z Marią R. Foti

Jak rodzi się pomysł na książkę? Czy praca nad powieścią to tylko przyjemność realizowania swojej pasji? Jak wygląda droga rękopisu na półki księgarń? Odpowiedzi na te i inne spontanicznie zadawane pytania udzieliła uczniom KSP Maria R. Foti -autorka powieści „Syreny i bogowie”, absolwentka Gimnazjum Językowego a obecnie studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na spotkaniu z młodzieżą przybliżyła mity i tradycje, które znalazły odbicie w jej debiutanckiej powieści. Dla uczniów, którzy już próbują swoich umiejętności na polu literatury, spotkanie to stanowiło cenne zajęcia warsztatowe, a dla pozostałych czytelników wyjątkową możliwość spotkania z kimś, kto swoją przygodę z pisarstwem i językami obcymi rozpoczynał w naszej szkole. Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele, zwłaszcza ci pamiętający swoją dawną uczennicę, po raz kolejny uświadomili sobie, z jak wartościowymi młodymi ludźmi mają do czynienia na co dzień. Słowa Marii Foti o konieczności dążenia do rozwijania swoich pasji i wykorzystywania możliwości jakie daje szkoła to z pewnością cenna wskazówka dla naszych uczniów.

Strona 68 z 80