Warsztaty języka niemieckiego

Dnia 25 lutego, w czwartek grupa uczniów klasy 3G ucząca się języka niemieckiego wybrała się na warsztaty metodyczno-kulturoznawcze zorganizowane przez Instytut Filologii Obcych (Filologia Germańska) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Temat warsztatów to Wie leben die Deutschen und wie sind sie wirklich? (Kompetenzbereich HV)Niemcy – jak żyją, jacy są naprawdę? Uczniowie mieli okazję obejrzenia bardzo ciekawych prezentacji. Następnie na podstawie edukacyjnych filmów niemieckojęzycznych uczniowie wypełniali karty pracy. Nasi gimnazjaliści świetnie sobie poradzili w towarzystwie przybyłych na warsztaty licealistów, szczególną aktywnością wykazał się Radosław Michalewski.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

18 i 19 lutego w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę słowników, leksykonów i innych książek poświęconych językowi polskiemu. Wystawa powstała z okazji przypadającego na 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który został ustanowiony w 1999 r. dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. O tym, co to jest język ojczysty i dlaczego warto o niego dbać rozmawiali w bibliotece uczniowie klasy 3p2. Próbowali także swoich sił w odszukiwaniu haseł w słowniku na czas, głowili się nad poprawną pisownią ortograficzną oraz rozstrzygali dylematy „włączać” czy „włanczać”, „wziąć” czy „wziąść”, „tu pisze” czy „jest napisane” itp. Zadaniem uczniów było także poprawne przeczytanie zdania z trudnymi do wyartykułowania słowami. Uczniowie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że teraz będą włączać światło, a nie włanczać, na drugie śniadanie jeść pomarańczę zamiast pomarańcza, wydarzenia umiejscowią w dwa tysiące szesnastym roku, a nie w dwutysięcznym szesnastym, nie ośmielą cofać się do tyłu, a na spotkania pójdą do auli, a nie na aulę. Założą sweter, kiedy wieje wiatr, fakt nigdy nie będzie nosił miana autentyczny, a dzwonić będą pod numer, a nie na numer.

Sukcesy Naszych Uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej KSP po raz kolejny zdobyli laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. W tym roku najwyższe miejsca zajęli Filip Wojdan z klasy VI – zdobywca szóstego miejsca w kraju w kategorii szkół podstawowych oraz Maksymilian Wroński, który uzyskał czwarte miejsce w Polsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

KSP uhonorowane nagrodą Lider Regionu

W dniu 29 stycznia 2016 Kapituła nagrody "Liderzy regionu 2015" przyznała Kolegium Szkół Prywatnych tytuł Lidera Regionu 2015 w kategorii Nowe Horyzonty za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań - utworzenie i prowadzenie Pierwszej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej, Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum i Pierwszego Dwujęzycznego Liceum.
Dziękujemy za wyróżnienie!


Lider Regionu
2010
Lider Regionu
2015
Skrzydła
2012
Skrzydła
2014
Skrzydła 2015

Prelekcja o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą i narkotykami

Dziś, 12 lutego, klasy Pierwszego Dwujęzycznego Gimnazjum oraz Gimnazjum Językowego wzięły udział w spotkaniu poświeconym dopalaczom i cyberprzemocy. Prelekcja prowadzona przez policjantkę w stopniu młodszego aspiranta, p. Anitę Biesagę miła na celu uświadomić młodzieży skalę zagrożeń związanych zarówno z narkotykami jak i nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Ważne były również wskazówki dotyczące reagowania w sytuacjach, z którymi młodzi ludzie mogą mieć styczność na co dzień.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 25 listopada 2015r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny.

BVIKLJDF.png
  • Jędrzej Metryka, uczeń klasy II gimnazjum, zajął 11 miejsce w województwie świętokrzyskim i oprócz dyplomu jako nagrodę uzyskał możliwość udziału w konkursie Maks Matematyczny.
  • Mikołaj Marzec - dostał dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole wśród uczniów klas III gimnazjum.

alt alt

Więcej…

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND

W dniu 18 listopada 2015r. odbył sie Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund a nasi uczniowie, którzy wzięli w nim udział odnieśli sukces i zdobyli nagrody:
-Aleksandra Bochnacka za zajęcie 1 miejsca w województwie i kraju w kategorii klas drugich otrzymała bon do księgarni Gandalf o wartości 200 zł,

-Adam Biernat za zajęcie pierwszego 1 miejsca w województwie w kategorii klas pierwszych otrzymał pendrive’a,
-Julia Iwan uczennica klasy 3G dostała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole klas 3 gimnazjum.
Uczniowie klas drugich: Pola Jaros i Mikołaj Pyczek zostali nagrodzeni dyplomami z wynikiem bardzo dobrym.

Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania:
-Bartosz Tomaszewski z klasy 3G zajął 4 miejsce w województwie
-Mikołaj Giemza z klasy 2G zajął 5 miejsce w województwie
-Karolina Wałdoń z klasy 1G, Sara Zając z klasy 2G1, Radosław Michalewski z klasy 3 G zajęli ex aequo 7 miejsce w województwie a Wiktor Wawrzeńczyk z klasy 2G2 zajął 8 miejsce.
Weronika Stachura i Jakub Sadowski z klasy 2G2 oraz Mikołaj Marzec z klasy 3G zajęli ex aequo 10 miejsce w województwie, natomiast Mikołaj Wiatrowski z klasy 3G zajął 12 miejsce w województwie świętokrzyskim.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 STYCZNIA 2016r. - PIĄTKOWA NOC BIOLOGÓW
„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”
Maria Skłodowska-Curie

Pod takim hasłem już po raz kolejny nasi gimnazjaliści uczestniczyli do późnych godzin wieczornych w „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Na tę jedną noc każdy mógł stać się naukowcem, przyrodnikiem, a nawet detektywem. Z bliska można było poznać tajemnicę naszych ptaków, przedziwny świat grzybów i porostów, dowiedzieć się jak rośliny reagują na temperaturę, co kryją morskie otchłanie, z czym zmaga się alergik i czy warto się szczepić?

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co roku uczniowie Gimnazjum brali udział w publicznej zbiórce pieniędzy WOŚP. W tym roku na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę 10 stycznia 28 wolontariuszy z KSP kwestowało w centrum Kielc.

Jasełka " Kolęda idzie przez las"

22 grudnia klasa "0" zaprezentowała się w przedstawieniu jasełkowym. Uczniowie wcielili się w role zwierzaków leśnych, towarzyszyły im anioły, diabeł oraz leśniczy. Postacie wyruszyły do stajenki na spotkanie z Maryją i Józefem. O oprawę muzyczną zadbały klasy Ia i Ib rozpoczynając i kończąc przedstawienie utworami świątecznymi w języku angielskim.

SAM_7194.JPGSAM_7209.JPG

Talent Show2

22 grudnia w auli budynku przy ul. Karczówkowskiej odbył się pokaz Talent Show 2 - to już druga edycja tego programu w naszej Szkole. W pokazie wzięli udział Maja Gil, Blanka Chmielewska, Dominika Jędrzejczyk, Natalia Kurkiewicz i Mateusz Trojnar. Premierowe skecze przedstawił Kabaret w składzie: Wiktor Wawrzeńczyk, Jakub Tomaszewski i Radek Wierzbicki. Na zakończenie wystąpił gość specjalny - zespół SOUND RUSH.

SAM_7280.JPGSAM_7282.JPG

Więcej…

Gra językowa

Na ostatniej lekcji języka niemieckiego przed świętami uczniowie klas pierwszych SP wcielili się w rolę elfów w grze językowej - ich zadaniem było przyporządkowanie kart obrazkowych zawierających niemieckie nazwy zabawek do ich kolorów. Pierwszoklasiści musieli zdążyć wykonać to zadanie przed przybyciem Mikołaja do fabryki zabawek, inaczej dzieci nie dostałyby prezentów pod choinkę. Uczniowie zmobilizowani tym zagrożeniem bardzo szybko poradzili sobie z ćwiczeniem językowym i zdołali uratować święta. Gra miała na celu utrwalenie nazw zabawek i kolorów w języku niemieckim. Dzieci powtórzyły również liczebniki - wykonały świąteczne gwiazdki łącząc poznane cyfry oraz pokolorowały choinkę według legendy oznaczonej cyframi. Na koniec lekcji wszyscy uczniowie dostali słodycze za nieprzeciętną aktywność i zaangażowanie.

Wioska Świętego Mikołaja

21 grudnia klasy 1 - 3 SP wybrały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Bałtowa. Pogoda i dobre humory dopisywały. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowieści Świętego. Każdy z nas otrzymał słodka niespodziankę. Zwiedziliśmy niesamowitą, bajkową wioskę Świętego Mikołaja i jego elfów, a na Jarmarku Pani Choinki zrobiliśmy niezwykłe zakupy. Braliśmy także udział w warsztatach malowania gipsowych figurek w kształcie aniołów. Na zakończenie skosztowaliśmy aromatycznej, zimowej herbaty. Zadowoleni, przepełnieni świąteczną atmosferą wróciliśmy do Kielc.

Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek"

W czwartek, 17 grudnia, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali spektakl, przygotowany w ramach zajęć Kółka teatralnego - Bajki pomagajki. Inscenizacja baśni "Dary czterech wróżek" nauczyła nas, że zawsze należy służyć pomocą innym, a wszelkie dobro, które dajemy wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Strona 65 z 78