Wyjście klas pierwszych do Doliny Gadów

W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 1p1 i 1p2 udali się na wycieczkę do Doliny Gadów - Egzotarium Żywych Gadów w Kielcach. Uczniowie zobaczyli wiele egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich naturalnych środowiskach występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii. Były to m.in.: kajman okularowy, kameleon jemeński, pytony tygrysie, agamy brodate oraz pyton cejloński i żółwie stepowe. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedzały egzotatium, słuchając ciekawostek na temat zwierząt, a warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez przewodnika wywołały silne emocje. Niektórym uczniom nie udało się pokonać strachu przed gadami i z lekkim przerażeniem obserwowali kolegów i koleżanki dotykających węże, żółwie i jaszczury.